Zarys dziejów Pułku 3 Strzelców Konnych w II Rzeczypospoltej, prekursor pułku, obsada personalna z roku 1817, oficerowie w roku 1825 i 1830, szefostwo, dowódcy, wykaz oficerów i podchorążych pułku, sztandar, odznaka, proporczyki i proporce, umundurowanie, uzbrojenie, konie, rzędy, uprzęże i pojazdy, ciekawostki, rozmaitości, rysunki i fotografie.
W treści książki znalazły się takie działy jak: Oddziały konne organizacji paramilitarnych, Oddziały konne służb bezpieczeństwa, Wojskowe oddziały konne pod patronatem organizacji społecznych, Konni zwiadowcy, Oddziały konne wojsk górskich, Służba remontu koni i Oddziały konne po II wojnie światowej. Książka jest bogato ilustrowana.
14 pułk Ułanów Jazłowieckich istniał mimo różnych zmian organizacyjnych, pociągających za sobą zmiany nazwy, z krótkimi przerwami prawie 30 lat. Odrodził się w postaci batalionu pancernego po blisko50-ciu latach [...]. Przebywanie i działania w różnych warunkach, reorganizacje, zmiany podległości, a tym samym respektowanie różnych instrukcji i regulaminów powodowało, co zrozumiałe, przezbrajanie i przemundurowywanie oddziałów pułku. Z pułku konnego stał się on naprzód oddział...
Książka ta jest pierwszym po II Wojnie Światowej całościowym i rzeczywistym opracowaniem szeroko omawiającym wszelkie aspekty z dziedziny "barwy i broni" pułków wchodzących w skład Wołyńskiej Brygady Kawalerii "Żelaznej Brygady": - 12 Pułk Ułanów Podolskich z Białokrynicy, - 19 Pułk Ułanów Wołyńskich z Ostrorogu, - 21 Pułk Ułanów Nadwiślańskch z Równego, - 2 Pułk Strzelców Konnych z Hrubieszowa, - 2 Dywizjon Artylerii Konnej z Dubna. Wszystkie odznaczone Krzyżem Srebrnym Ord...
Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.