Majówkowy Maraton Czytelniczy

Wydawnictwo Agrafka Piotr Haftek Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    PromocjaNowość
    okładka Najcenniejszy lek, Ebook | Irmina Piątek

    Czasami nie wiemy dokąd podążamy. Mamy oczywiście swoje plany, które jednak życie boleśnie potrafi weryfikować.Najcenniejszy lek to książka o realizacji marzeń w świecie pełnym tragedii, napięć oraz niepewności.Jak więc iść przez życie w którym na każdym kroku czają się pułapki a każda zła decyzja zmusza nas do poniesienia konsekwencji?Z główną bohaterką odbędziecie podróż przez życie. Prawdziwe życie, które na każdym kroku stara się dowieść za wszelką cenę, że nie jest bajką...

    Promocja
    okładka @krajobrazy_myśli, Ebook | Ewelina Gierasimiuk-Merta

    Nastoletnia Marta, wychowywana przez sfrustrowana matkę, jest wrażliwą dziewczyną o mocno zaniżonym poczuciu własnej wartości. Rozwód rodziców, utrata kontaktów z ojcem, wybuchy złości mamy oraz kłopoty szkolne tworzą spirale negatywnych doświadczeń z którymi dziewczyna sobie nie radzi. Kłębiące się w niej emocje próbuje wylewać na karty pamiętnika, do których czytelnik ma wyrywkowy wgląd oraz w poetyckich publikacjach w mediach społecznościowych. Kiedy to nie pomaga, ucieka ...

    Promocja
    okładka Nasze cierpienia, Ebook | Minji Kim

    Fascynująca książka ukazująca życie kilku osób za sprawą retrospekcji jaką przeprowadza anioł rozmawiający z każdym z bohaterów tej niesamowitej historii. Każda z osób ma możliwość przypatrzeć się z boku na życie jakie wiodła oraz co z tym życiem zrobiła._x000D_ Książka z morałem, ukazuje pewną życiową prawdę mówiącą, że zawsze jest wyjście z danej sytuacji. Trzeba tylko dobrze poszukać.

    Promocja
    okładka Kolonie i Obozy, Ebook | Maria Polańska

    Czy zastanawialiście się kiedyś co faktycznie dzieje się na obozach i koloniach na które wysyłacie swoje dzieci? Książka którą trzymacie w rękach odsłoni przed Wami tajemnice o których do tej pory, być może nie mieliście pojęcia. Znajdziecie tu historie opisane w zabawny, a czasem poważny sposób przez autorkę będąc wieloletnią opiekunką obozów, kolonii i wycieczek.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).