Opis treści
AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania POLITYKI w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym. W tym wydaniu AudioPolityki (nr 14/2012 rok):
TEMAT NA WIELKANOC
1. Święta sakwa
Skarbnik Judasz. Darczyńca Nikodem. Fundator grobu Jezusa Józef z Arymatei. Pierwsi chrześcijanie też musieli mieć pieniądze na działalność gmin, chociaż więcej mówili o Królestwie Bożym.
Adam Szostkiewicz
KRAJ
2. Brata cień
Lech Kaczyński nie był dobrym prezydentem. Nie mógł nim być. Bo w dół ściągały go dwie ciężkie kotwice. Brak politycznego talentu oraz niszcząca więź z bratem.
Robert Krasowski
3. Śląskie strachy na Lachy
Strachy najłatwiej hodować na niewiedzy. Przeciętny obywatel Polski słusznie zadaje sobie pytanie, o co tym Ślązakom chodzi. Dlaczego im ciasno w polskiej rzeczywistości.
Michał Smolorz
4. Kontakty interpersonalne dyplomowanego asystenta gastronomicznego
Kiedyś kelnerów kształcono w zawodówkach, teraz obowiązuje czteroletni program dla asystentów konsumpcyjnych. Szkoły musiały wzbogacić ofertę edukacyjną.
Marcin Kołodziejczyk
RYNEK
5. Nasze kamienice
W centrach największych polskich miast straszą setki ruder. Nie wszystkie doczekają się remontu. Dotacje i programy „100 kamienic” tylko w niewielkim stopniu zmieniają ten krajobraz.
Urszula Szyperska
ŚWIAT
6. Smoczki, czyli dzieci Roku Smoka
Mleko w proszku zdrożeje za pół roku, gdy pierwsza fala dzieci urodzonych w Roku Smoka zostanie odstawiona od piersi. Na razie trwa boom na nianie, wózki i surogatki. Chiny opętało szaleństwo.
Jacek Wan z Pekinu
NAUKA
7. Recepta na prawdę
Jak lekarz powinien rozmawiać z pacjentem o ciężkiej chorobie? Ma go oszukiwać czy brutalnie informować o znikomych niekiedy szansach na wyleczenie?
Paweł Walewski
8. Napisz to sam
Jedni nie mogą bez niej żyć, inni szczerze jej nienawidzą. Wikipedia to źródło wiedzy czy śmietnik?
Edwin Bendyk
KULTURA
9. Mięsny jeż, mięsny jeż, też się ciesz
Aby odpowiedzieć na pytanie, z czego dziś śmieją się Polacy, trzeba najpierw ustalić, czy chodzi o Polaka w kinie, czy o Polaka internautę.
Mirosław Pęczak
COŚ Z ŻYCIA
10. Ludzie po przejściach
Jakie znaczenie miały kiedyś rytuały przejścia i po co nam wciąż potrzebne wszystkie te rodzinno-plemienne ceremonie? te rodzinno-
Agnieszka Krzemińska, współpraca Marta Mazuś
„AudioPolityka Nr 14 z 4 kwietnia 2012 roku”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 14 z 4 kwietnia 2012 roku”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).