Opis treści
AudioPolityka umożliwia wysłuchanie dziesięciu najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
TEMAT TYGODNIA
Waltzowanie Platformy
Zdaniem przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz sprawia ona chwilami wrażenie, jakby sama chciała zagłosować za swoim odwołaniem. Ale jeśli referendum dojdzie do skutku, nie będzie tylko oceną prezydent Warszawy. Będzie sądem nad całą Platformą.
Grzegorz Rzeczkowski
Polak na pół szczęśliwy
Polska i Polacy zaskakują świat i samych siebie. Gdy już nawet Francuzi przestali wierzyć w Unię Europejską, my ciągle mocno popieramy unijny projekt. Na dodatek, choć narzekamy na władze i jakość państwa, jesteśmy zadowoleni z siebie i z życia.
Edwin Bendyk
KRAJ
Kogo trafi logo
Z wielką pompą ogłoszono, że policja będzie miała przyjazną twarz: nowe logo i nowe komendy. I jak na złość, w tym samym czasie wykrzywiła się stara policyjna gęba: seksskandale, afery oraz niezrozumiałe roszady personalne.
Piotr Pytlakowski
Romanca
Nikt w świecie nie chciał mieć dziecka bardziej niż Moro i Kinga w Białymstoku. Moro i Kinga nie mogli mieć własnego dziecka, więc rozglądali się za jakimś do kupienia.
Marcin Kołodziejczyk
Zaplanuj swoją śmierć
Anachroniczne i niespójne są w Polsce przepisy regulujące stwierdzanie zgonu przez lekarzy. Dlaczego na ewidentne łamanie prawa nikt od dawna nie zwraca uwagi?
Paweł Walewski
RYNEK
Marzenie o inflacji
Jeszcze niedawno martwiliśmy się stosunkowo wysoką inflacją. A tymczasem w ciągu pół roku bez żadnych fanfar, bez antyinflacyjnej krucjaty, inflacja spadła z 4 do 0,8 proc. w skali roku. I znowu nas zaczyna martwić – tym razem dlatego, że za niska.
Witold M. Orłowski
ŚWIAT
Hiszpańska przyszłość świata
Chociaż ojczyzna Cervantesa ma kłopoty gospodarcze, jej język święci globalne triumfy. Tyle że sama Hiszpania nie ma z tym wiele wspólnego.
Aleksandra Lipczak
NAUKA
Uniwersytet nie fabryka
Rozmowa z prof. Marcinem Pałysem, rektorem Uniwersytetu Warszawskiego, o studiach masowych i jakościowych oraz krępujących rozwój nauki przepisach
Edwin Bendyk
HISTORIA
Zimna wojna na pióra
Amerykanie od 1957 r. wytrwale rozwijali program wysyłania książek za żelazną kurtynę. Zakupiono z budżetu federalnego i przekazano ogółem 10 mln publikacji, w tym 4 mln do Polski – przy wielkim zaangażowaniu emigrantów. Kto stał za tymi podarunkami?
Paweł Sowiński
KULTURA
Trzeba było przypakować
Rozmowa ze Zbigniewem Wodeckim o dawnych festiwalach w Opolu, różnicy między koncertem a występem i pożegnaniu z wyuczonym sztywniactwem
Bartek Chaciński
„AudioPolityka Nr 24 z 12 czerwca 2013”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka Nr 24 z 12 czerwca 2013”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).