Opis treści
AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
W tym wydaniu AudioPolityki:
KRAJ
1. 500 dni pracy i wojny
Platforma ogłasza reformatorską ofensywę, ale pytanie, czy będzie się przy niej upierać. W samej partii opinie są podzielone: iść na całość czy pozorować i przeczekać do wyborów.
Mariusz Janicki, Wiesław Władyka
2. Toga po ojcu
Nepotyzm dewastuje środowiska naukowe, samorządowe, medyczne i prawnicze. Dlaczego dotychczasowe recepty są tak mało skuteczne?
Agnieszka Sowa
3. Kilofy na klifie
W błyskawicznym tempie, mimo ochrony prawnej, znikają najpiękniejsze miejsca polskiego wybrzeża. Oto historia jednego klifu.
Ryszarda Socha
RAPORT
4. Krecia robota Ludwika
Mówiąc o wielkim skoku cywilizacyjnym, jaki zrobiliśmy w ciągu ostatnich 20 lat, raczej nie mamy na myśli naszych łazienek. A to tu przecież dokonała się prawdziwa rewolucja higieniczna. Niebagatelną rolę odegrała w tym reklama. Dla miłego kontrastu jako ilustracji użyliśmy przedwojennych poprzedniczek.
Joanna Solska
RYNEK
5. Prymuska
Niechęć rządów do prywatyzowania warszawskiej giełdy oszczędziła nam błędów, jakie popełnili Czesi i Węgrzy. Nasz parkiet wyrósł na lidera regionu. Państwo okazało się niezłym właścicielem i nie zamierza z tej roli rezygnować.
Joanna Solska
6. Niebezpieczne towarzystwo
Ministerstwo Infrastruktury proponuje rewolucyjne zmiany w towarzystwach budownictwa społecznego. Po spłacie kredytu można będzie zostać właścicielem mieszkania. Tym samym groźba jednoczesnej utraty lokalu i pieniędzy zmaleje.
Urszula Szyperska
NAUKA
7. Bomba mikrobowa
Wykryta ostatnio bakteria, której nie mogą pokonać żadne antybiotyki, to zapowiedź wielkiej wojny z zarazkami. Na razie mają nad nami przewagę.
Paweł Walewski
8. Miliony dla pomysłowych
Kosmiczna turystyka, oczyszczanie morza z ropy, kuracje indywidualne dostosowane do pacjenta to przykłady wyzwań, które stawiają prywatne fundacje. Sprostanie im przyniesie śmiałkom sławę i pieniądze.
Marcin Rotkiewicz
LUDZIE I OBYCZAJE
9. Mumie celebrytki
Egipt, najczęściej wybierane przez Polaków miejsce urlopowe, to jeden z najbogatszych w zabytki krajów świata. Turysta jadący tam z wycieczką biura podróży ma jednak niewielkie szanse, by je naprawdę zobaczyć.
Agnieszka Krzemińska
NA WŁASNE OCZY
10. Życie na micie
Biało-czerwony Jelcz, zwany ogórkiem, telepie się przez dawne tereny Stoczni Gdańskiej, pośród opustoszałych hal, resztek przeszłości, które za chwilę zmiecie przyszłość.
Ryszarda Socha
„AudioPolityka NR 35 - 25.08.2010”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka NR 35 - 25.08.2010”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).