Opis treści
Treść: AudioPolityka umożliwia wysłuchanie najlepszych tekstów papierowego wydania Polityki w drodze do pracy i na uniwersytet, w samochodzie i tramwaju, ale też i w zaciszu domowym.
W tym wydaniu AudioPolityki:
KRAJ
1. Rdza w głowie
Alzheimer. Skutek uboczny coraz dłuższego życia. Już co czterdziesta rodzina w Polsce ma ten problem.
Edyta Gietka
2. Wspólny język
Kiedyś, narażając swoje życie, tłumaczyli dla naszych żołnierzy w Iraku. Dzisiaj trudno im wytłumaczyć, dlaczego nie mogą liczyć na godziwe życie w Polsce.
Piotr Pytlakowski
RAPORT
3. Koniec tolerancji
W Holandii islamiści, we Francji przestępcy, w Niemczech darmozjady – imigranci stają się kozłami ofiarnymi Europy. Czy potrzebujemy więcej przyjezdnych? I czy potrafimy ich zintegrować? Te dylematy z całym dramatyzmem staną również przed Polską.
Wawrzyniec Smoczyński
RYNEK
4. Leczyć i liczyć
Najlepszą służbę zdrowia mają Holendrzy. Dania, Austria, Szwajcaria i Niemcy są w europejskiej czołówce, a Polska na szarym końcu rankingu. Co oni wiedzą o leczeniu publicznym, czego my wciąż nie wiemy?
Joanna Solska
5. Żerań żegna
Fabryka Samochodów Osobowych kończy produkcję. Choć wytwarzała koreańskie samochody pod amerykańską marką, a jej właścicielem jest ukraiński biznesmen narodowości gruzińskiej, to wciąż traktowana jest jako ikona polskiej motoryzacji. Wkrótce może pozostać już tylko jej legendą.
Adam Grzeszak
ŚWIAT
6. Atomowi bliźniacy
Dwaj odwieczni rywale – Francja i Anglia – zawarli układ o współpracy przy broni jądrowej. Szkoda im pieniędzy na kosztowne bomby i samoloty. To czas, by cała Europa pomyślała o wspólnym wojsku.
Marek Ostrowski
7. Masaj z komórką
Najbardziej znane plemię Afryki mierzy się z nowoczesnością. Kiedyś Masajowie wymienili odzienie ze skór na koce w szkocką kratę. Wkrótce czeka ich większa rewolucja obyczajowa.
Jędrzej Winiecki
NAUKA
8. Leczenie klimatu aspiryną
Zamiast walczyć z emisją CO2, może lepiej postarać się ochłodzić
atmosferę? Pojawiają się i takie pomysły, kuszące, ale ryzykowne.
Edwin Bendyk
9. Gorące wykopaliska
Czy archeolodzy mogą pomóc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej? Ich wiedza i umiejętności coraz częściej przydają się policji i kryminologom.
Agnieszka Krzemińska
STOMMA
10. Żal po Verne’em
Francuscy licealiści są najwyraźniej przekonani, że czas stanął w miejscu, a ich dzisiejsze rewindykacje będą miał y sens i podstawy za 44 lata.
Ludwik Stomma
„AudioPolityka NR 47 - 17.11.2010”, Polityka – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „AudioPolityka NR 47 - 17.11.2010”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).