Opis treści
Lech Bądkowski (1920-1984) był pisarzem, dziennikarzem, ale też jedną z najważniejszych, a może najważniejszą postacią opozycyjnego życia politycznego w Gdańsku w okresie po drugiej wojnie światowej do lat osiemdziesiątych XX wieku. Pozostawił dużą spuściznę literacką, ale też wiele publikacji politycznych, aktualnych również dzisiaj. W 2024 roku w Gdańsku stanie jego pomnik.
„Połów nadziei” to opowieść wielowątkowa. Słuchacz przenosi się z jednej scenerii do innej. Godnym podkreślenia jest fakt, że wszystkie wydarzenia osadzone są na Kaszubach. „Legenda o pustelniku” zamieszczona przez autora na końcu książki jest alegoryczną opowieścią o nim samym. Podobnie jak wiele innych wątków.
We wstępie do wydania z 2013 roku Paweł Huelle napisał: „Wyznam, że właśnie ów koncept kompozycji, niezwykły, intrygujący, jest tym, co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę podczas lektury.(…) Lech Bądkowski pisał wszakże Połów nadziei w latach 1956-57, śmiało można zatem zaryzykować stwierdzenie, że pisarz – klasyczny w sposobie narracji, elegancki w konstrukcji zdań- w zamyśle kompozycji całości wyprzedził ówczesną epokę i zasługuje na miano prekursora”.
Audiobook powstał przy zaangażowaniu Fundacji "Samorządność" im. Lecha Bądkowskiego.
„Połów nadziei”, Bądkowski Lech – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Połów nadziei”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).