Opis treści
Niniejszy audiobook jest przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich. To publikacja z dziedziny historii i literatury faktu, ma charakter edukacyjny i nie ma na celu propagowania spożycia alkoholu.
Audiobook „Wódka. Krótka historia kultowego trunku” to kolejna część tematycznej serii zatytułowanej „Kulinarne podróże w czasie”. Niniejsza publikacja w interesujący sposób odtwarza dzieje jednego z najpopularniejszych alkoholi, który nie tylko wpisał się w historię wielu narodów, lecz także zostawił trwały ślad w języku, folklorze czy kulturze i obyczajach.
Zastanawiasz się, kto i kiedy wpadł na pomysł procesu destylacji, dzięki któremu zaczęto produkować wysokoprocentowe napoje? Czy wiesz, co łączy alchemików z wódką? Dlaczego początkowo substancje uzyskiwane w wyniku destylacji sprzedawano w aptekach? Może zastanawia Cię skąd wzięło się słowo „gorzałka”? Albo dlaczego w Polsce używano określenia „okowita”? Czy wiesz, z jakiego powodu informacje na temat procesu destylacji zapisywano szyfrem? A może interesuje Cię, jaki wpływ na rezultaty bitewnych zmagań miała wódeczka? I wreszcie, czy chciałbyś dowiedzieć się, którzy politycy nie wylewali za kołnierz? W jakich epokach artyści nie potrafili obyć się bez kieliszka i dla kogo wódka była muzą, a dla kogo demonem?
Niniejszy audiobook nie tylko odpowiada na powyżej postawione pytania, ale również przybliża drogę, jaką pokonywała wódka, zanim z laboratoriów i aptek trafiła na biesiadne stoły. Liczne anegdoty na ten temat sprawiają, że publikację słucha się z zapartym tchem.
„Wódka. Krótka historia kultowego trunku”, Przemysław Andrzejewski – jak słuchać audiobook?
Audiobooka „Wódka. Krótka historia kultowego trunku”, tak jak i pozostałe książki w formacie elektronicznym przesłuchacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na jakimkolwiek urządzeniu obsługującym pliki mp3 (także komputer). Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również odsłuchać darmowy fragment audiobooka.
A jeśli wolisz czytać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako ebook (epub oraz mobi).