Bony podarunkowe na Święta

Adam Kantorysiński Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Astronawigacja Teoria i praktyka, Książka | Adam Kantorysiński

    Astronawigacja przywołuje różnego rodzaju skojarzenia: z podróżami fenickich, a później również arabskich kupców, z wyprawami epoki wielkich odkryć geograficznych lub widokiem dawnych żaglowców o burtach najeżonych rzędami ciężkich dział gotowych do strzału. Dla współczesnych żeglarzy to czasem synonim muzealnego reliktu, przeżytek zastąpiony przez wszechobecny system GPS. Mimo z pozoru anachronicznego charakteru, sztuka astronawigacji ciągle jest nauczana na większości akade...

    Promocja
    okładka Meteorologia Teoria i praktyka, Książka | Adam Kantorysiński

    Meteorologia niejednego żeglarza przyprawia o zawrót głowy. Niże, wyże, fronty, izobaty, rodzaje chmur – cała ta wiedza często wydaje się niepotrzebna w dobie internetu i gribów. Kapitan Adam Kantorysiński w przystępny sposób wyjaśnia, od czego zależy siła i kierunek wiatru, skąd się biorą niże i wyże, jak powstają fronty atmosferyczne, jak powinniśmy „czytać” pogodę, tak by nie dać się jej zaskoczyć i prawidłowo planować rejs. W książce znajdziesz również blisko 80 zdjęć i i...

    Promocja
    okładka MPDM Międzynarodowe prawo drogi morskiej Teoria i praktyka, Książka | Adam Kantorysiński

    MPDM Miedzynarodowe prawo drogi morskiej to praktyczny podręcznik, opisujący i wyjaśniający przepisy drogi obowiązujące na morzu. Wyjaśnia definicje statków, rozmieszczenie świateł i innych znaków sygnałowych, postępowanie w każdych warunkach widzialności, zasady pierwszeństwa i odpowiedzialności. To nieoceniona pomoc i „must have” każdego skipera, samodzielnie prowadzącego rejs oraz członków załogi, którzy chcą znać zasady obowiązujące na morzu. Podręcznik napisany jest jasn...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.