Bony podarunkowe na Święta

Adam Wajrak Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Na północ, Ebook | Adam Wajrak

    Dlaczego pojechałem na Północ? Naczytałem się przygodowych książek o północy, napchałem sobie nimi mózg, wypełniłem duszę i serce. To one mną całkowicie zawładnęły i to one kazały ruszyć w drogę, kiedy tylko zdarzyła się okazja. Musiałem sprawdzić, czy na północy rzeczywiście jest tak fajnie i tak ciekawie, jak piszą. Okazało się, że jest jeszcze ciekawiej i fajniej, niż byłem w stanie sobie to wyobrazić. Zakochałem się w północy, zakochałem się w Arktyce. Zakochałem się w ni...

    Promocja
    okładka Detektyw Wróbel i złamane pióro, Ebook | Samojlik Tomasz, Adam Wajrak

    Nowy komiks najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy BiałowieskiejDzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki!Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska wł...

    Promocja
    okładka Kuna za kaloryferem, Ebook | Adam Wajrak, Nuria Selva Fernandez

    Wszystko zaczęło się od wrony o imieniu Kra – pisklaka znalezionego przez Adama Wajraka na warszawskim Żoliborzu. Potem Adam i Nuria Selva Fernandez przygarnęli jeszcze wiele dzikich zwierząt. A gdy zamieszkali razem w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej, ich dom stał się istnym schroniskiem. Trafiły tu m.in.: wyrzucone z gniazda bociany (Kuternoga oraz szalony Declan), osierocone borsuki, małe wydry (w tym wydra Julek, która została holenderskim skarbem narodowym), kuny, nie...

    PromocjaNowość
    okładka Wielka księga prawdziwych tropicieli, Ebook | Adam Wajrak

    Chcesz zostać prawdziwym tropicielem/prawdziwą tropicielką? Masz odwagę wcielić się w detektywa tropiącego groźnego zabójcę? A może chcesz sprawdzić się jako twardziel/twardzielka, któremu/której nie są straszne zdradliwe bagna czy zaspy śnieżne? Weź Adama Wajraka za przewodnika i ruszaj z nim na spotkanie przygody!

    PromocjaNowość
    okładka Lolek, Ebook | Adam Wajrak

    Lolek to kudłate stworzenie o wielkim sercu, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na nich wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej... Piękna, chwytająca za serce opowieść o psie, który nie miał w życiu łatwo.

Adam Wajrak Ebooki

Adam Jerzy Wajrak to polski ekolog, przyrodnik, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”. Jest autorem ponad 700 artykułów i kilku książek o tematyce przyrodniczej – „(Za)piski Wajraka", „Zwierzaki Wajraka", „Kuna za kaloryferem".

Życiorys Adama Wajraka

Działacz urodził się w Warszawie 3 lipca 1972 roku. Wychował się na Żoliborzu, gdzie na jednym podwórku spotykał Jacka Kuronia, któremu później udzielał swojego wsparcia w kampaniach wyborczych. Wajrakowi od najmłodszych lat leżało na sercu dobro zwierząt. W swoim domu leczył i udzielał schronienia rannym ptakom.

Edukację zakończył na szkole średniej. Jest absolwentem LX Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Górskiego. Maturę zdał za drugim podejściem. W 1997 roku przyszły dziennikarz przeniósł się do Puszczy Białowieskiej. Obecnie mieszka w miejscowości Teremiski ze swoją partnerką Nurią Selvą Fernandez.

Wajrak z niegasnącym zapałem angażuje się w działania mające na celu ochronę przyrody. Jest członkiem Instytutu Oceanograficznego, Polskiej Akademii Nauk i innych instytucji naukowych. Aktywnie angażuje się w projekt naukowy dotyczący ptaków padlinożerczych i ssaków w Parku Białowieskim. W 2006 roku zainicjował zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie ochrony Doliny Rospudy (planowana budowa obwodnicy Augustowa). Za cykl artykułów dotyczących tej sprawy autor otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który istotnie wpłynął na życie Polaków. To jednak nie jedyne wyróżnienie autora ze względu na jego działalność. W 1993 roku otrzymał on tytuł Przyjaciela Przyrody za serię artykułów o dużych drapieżnikach. Został także uhonorowany medalem Ligi Ochrony Przyrody. Jest posiadaczem honorowego tytułu Przyjaciela Puszczy Białowieskiej. W 2005 roku amerykański tygodnik „Time” przyznał mu, jako jedynemu Polakowi, wyróżnienie Bohatera Europy.

Autor jest również laureatem „Polskiego Pulitzera” w kategorii tekst specjalistyczny, przyznanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (1999). Został nagrodzony przez Towarzystwo Niepełnosprawnych Artystów „Nike” za pomoc potrzebującym, niepełnosprawnym zwierzętom, a w 2000 roku Polska Fundacja Nauki przyznałą mu nagrodę za wkład w popularyzację nauki i wiedzy na temat przyrody. W 2011 roku otrzymał honorowe obywatelstwo Rzeczpospolitej Ptasiej. Jest też posiadaczem Krzyżu Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski (2014).

Wajrak ma na swoim koncie również wystąpienia telewizyjne. Współpracował przy programach „1991 99 Animals”, „Arka Noego”, a także z Animal Planet. Prowadził na TVP2 program „Wajrak na tropie” oraz kanał na YouTube „Tropem Wajraka”.

Bierze udział w ekspedycjach polarnych. W 2000 roku wraz z przyjaciółmi na nartach przekroczył granicę między Kanadą i Grenlandią.

Publikacje Adama Wajraka

Z „Gazetą Wyborczą” Adam Wajrak współpracuje od 1990 roku, pisząc na temat dzikich zwierząt oraz wpływu człowieka na ich środowisko naturalne. Nowe teksty ukazują się na bieżąco w serwisie wyborcza.pl/czystewajractwo.

Dziennikarz nie ustrzegł się jednak kontrowersji. W 2010 roku Wajrak napisał dwa artykuły sponsorowane do cyklu „Puszcza na dziki z Wajrakiem” na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Teksty, które kosztowały Ministerstwo 60 tysięcy złotych ukazały się w „Gazecie Wyborczej” i w „Dużym Formacie”. Autor pisał tam nie tylko o Puszczy Białowieskiej, ale i zachwalał ówczesnego ministra środowiska, Macieja Nowickiego. Gazeta zwróciła pełną kwotę Ministerstwu.

Wajrak może się również poszczycić kilkoma dobrze przyjętymi przez krytyków i czytelników publikacjami książkowymi, w których opowiada o Puszczy Białowieskiej, dzikich zwierzętach, pomocy przyrodzie. Są to m.in. „(Za)piski Wajraka” (1995), czterotomowa bestsellerowa seria „Przewodnik prawdziwych tropicieli”, „Wilki” (2015), „To zwierzę mnie bierze” czy „Lolek” (2017) oraz napisane z żoną, Nurią Selvą Fernandez, „Zwierzaki Wajraka” (2014) oraz „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami” (2003). Wajrak jest również autorem komiksów „Umarły Las” (2016) i „Nieumarły Las” (z Tomaszem Samojlikiem).

"Wilki" otrzymały nominację w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

Książki Adama Wajraka w księgarnii internetowej Woblink

Wybrane publikacje Adama Wajraka znajdziecie u nas w formie ebooka, audiobooka lub książki papierowej.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.