Kaczuszka Omi wraz z rodziną wyrusza na wycieczkę na wieś. A tam poznaje nowych przyjaciół i przygód ma co niemiara. Poczytajcie o przygodach ciekawej wszystkiego kaczuszki i złóżcie z papieru modele origami: motylka, zająca, dom, kota, krowę, świnkę, kurę, psa i traktor. A żeby przyjemniej się składało, przeczytajcie o każdej z tych postaci wesoły wierszyk! Mała książeczka, a tyle zabawy! Kolorowo ilustrowana książka z wykorzystaniem form origami płaskiego z koła, zawiera ...
Normalna rzecz, że poeci piszą o języku (w gruncie rzeczy cała poezja o nim jest), kiedy jednak filolog uprawia poezję, to rzecz dużo bardziej godna uwagi. Agnieszka Frączek – germanistka, leksykograf, historyk leksykografii – wybrała twórczość dla dzieci. Jej wiersze są radosne, spontaniczne, na pozór bezładne, co czytelników może zmylić. Warto się poddać tej żywiołowej poezji, popłynąć z jej nurtem. Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po kraju językowych pułapek, gdzie b...
Pierwsza z cyklu książek o Sprężynku – ludziku maskotce samodzielnie wykonanym przez Antosia ze starej sprężyny zegara. Sprężynek służył do zabawy, gdy Antoś chorował na ospę, a potem stał się jego nieodłącznym, bardzo mądrym przyjacielem. Jak przystało na ludzika powstałego z recyklingu, Sprężynek wiele mówi o ochronie środowiska. Zabawna historia o walorach edukacyjnych przeplatana wspaniałymi, dowcipnymi i mądrymi wierszami.
Świat aż się roi od byków. Pół biedy, jeśli taki byk ma rogi i pasie się na łące. Gorzej, kiedy nie ma ani rogów, ani nawet łat, a zamiast brykać w koniczynie poprzez nasze słowa wdziera się na salony. O, takie bezrogie byki językowe to są dopiero groźne! Próbowałam je kiedyś okiełznać, a potem zgromadzić w książce Byk jak byk. Ale gdzie tam! Nie zmieściły się. Napisałam więc kolejną książkę – tę, którą trzymasz w ręku. I w niej jednak zmieściło się tylko stadko językowych by...
Ta pięknie ilustrowana książeczka w lekki, a zarazem trafny sposób opowiada wierszem o różnych rodzajach miłości widzianej oczami dziecka odnoszącej się głównie do członków rodziny i nie tylko.... Jest to świetny prezent dla wszystkich bliskich nam osób – i tych mających rok, i tych w wieku 101 lat.
Książka przygotowana z myślą o dzieciach, które uczą się bądź mają trudności z czytaniem. Bardzo duże litery oraz układ tekstu uzupełnionego zabawnymi ilustracjami zachęcą młodego czytelnika do podjęcia wysiłku i poznania ciekawych bohaterów. Zawarte tu opowiadania o zwierzątkach i ich przygodach zainteresują zarówno chłopców, jak i dziewczynki - każde dziecko znajdzie coś dla siebie.
Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków....
Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków....
Jeśli fantazję spuścisz ze smyczy… …kamyk do ciebie Bonjour! zaryczy, gdzieś u sąsiadki (albo sąsiada?) spotkasz hecnego praprapragada, a rozbrykane dwa hipcio-słonie ucztę wydadzą na twym balkonie. I nawet wyspa – pusta, bezludna – barwna okaże się i… beznudna! Najnowszy zbiór wierszy Agnieszki Frączek, gwarantujący każdemu małemu czytelnikowi świetną zabawę. Znajdziecie tu wiele absurdalnych pomysłów, kilka zagadek językowych, plejadę sympatycznych bohaterów i kilka przygód...
Pierwsze czytanki gwarantują wysoki poziom literacki i artystyczny, wpływając na kształtowanie wrażliwości i gustów najmłodszych. Tomik zawiera 4 opowiastki o dwóch stopniach trudności. Pierwsze dwie to krótkie historyjki, z przewagą zdań pojedynczych, z prostą pisownią, bez dylematów ortograficznych, dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w czytaniu. Kolejne dwie wprowadzają w świat zdań złożonych, z zastosowaniem dwuznaków oraz samogłosek ą i ę. Zastosowane są także kró...
Marzy mi się zwierzę z łaciatym ogonem, którym by machało z wrodzonym fasonem, zwierzę z grzbietem w łaty i z łaciatą głową. Bo zwierzę z mych marzeń jest rzecz jasna... krową… – tak Agnieszka Frączek zapowiada swoją najnowszą i chyba najbardziej zwariowaną książkę. Czytelnicy znajdą w niej wiersze o krowach, krówkach, wróbelkach marzących, żeby być krową, a nawet krowach w kratkę!
Polecamy do samodzielnego czytania!
Czy ktoś z Was widział zęby zięby? A może tańczył cza-czę z praczem? Albo dziurkaczem robił dziurki w dżemie? Jeżeli chcecie się przekonać, jak to możliwe, uruchomcie wyobraźnię, „rozgrzejcie” buzię i język i zacznijcie czytać wiersze zamieszczone w kolejnej książce z serii Na końcu języka. Tym razem utwory Agnieszki Frączek pomogą Wam poprawnie i ładnie wypowiadać najtrudniejsze w języku polskim głoski trzech szeregów – s, z, c, dz (syczące), ś, ź, ć, dź (ciszące) oraz sz, ż...
Kociokwik? Fiksum-dyrdum? Androny? Przecież takich słów w ogóle nie ma! Jak więc można pisać o nich wiersze? A jednak można…
W zbiorze, oprócz słów powszechnie znanych i stosowanych, znajdziecie też te trochę mniej popularne i pewnie nie dla wszystkich zrozumiałe.
Przy Banialukach można więc, całkiem niechcący, sporo się nauczyć.
„Legendy polskie” dla najmłodszych, opowiedziane na nowo wspaniałymi rymami! To seria, która w przyjazny i zabawny sposób przybliża małym czytelnikom najciekawsze motywy z polskich legend i wprowadza ich w świat dobrej literatury. Dwa bardzo psotne koziołki rozrabiają w całym mieście. Zjadają kapcie, taczki i zapasy ze spiżarni. Niech je ktoś wreszcie zatrzyma! „Zamieszkały raz w Poznaniu z gospodynią – panną Manią – dwa koziołki: jeden w łaty, drugi za to był pstrokaty.”...
A to feler! jest opowieścią o dzieciństwie Brzechwy. O tropieniu żab w błocie, fascynacji parowozami i o mrożącym krew w żyłach skarbie, znalezionym pod śniegiem. O teatrze z walizki, leniwym aeroplanie i sukcesie, jaki przyniosła Jankowi rola robaczka świętojańskiego. Oraz o innych szurkach i firkach. Słowem: o tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem.
Dzieci na pewno poczuły, że ostatnio coś się w ich życiu zmieniło... Wszędzie słychać informacje o koronawirusie. Ale co to takiego?
Dzięki tej książeczce oswoimy dzieci z tematyką epidemii oraz w przystępny sposób wyjaśnimy, czym jest koronawirus: jak dbać o siebie i jakie zachowania będą najbezpieczniejsze.
Tekst napisała Agnieszka Frączek, a piękne ilustracje stworzyła Ewa Podleś. Nad całością czuwali zaś specjaliści: lekarze i psycholodzy.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.