Santorini uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp świata. I faktycznie nie można odmówić jej czaru. Przypomina wielki taras wiszący nad Morzem Egejskim, z którego rozciągają się wspaniałe widoki. Słynie z bielonych domów, wijących się uliczek, młynów wiatrowych, pięknych plaż oraz kościołów z niebieskimi kopułami. To kosmopolityczne miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością.- Zjawiskowe plaże- Przepiękne zachody słońca- Malownicze miasteczka i wioski- Starożytne zabytki...
Ateny, stolica i największe miasto Grecji, mają wiele oblicz. Z jednej strony to wymarzone miejsce dla miłośników antyku, bo zachowały się tu znane na całym świecie zabytki starożytności. Z drugiej to tętniąca życiem współczesna metropolia, w której znaleźć można niemal wszystko: od muzeów i teatrów przez eleganckie biurowce i parki po knajpki, kluby nocne, targowiska i zaułki ozdobione barwnym graffiti. Także Attyka ma wiele do zaoferowania: piękna przyroda, malownicze plaże...
Cyklady - znane są z malowniczych biało-niebieskich miasteczek, młynów wiatrowych oraz pięknych plaż. Te skaliste greckie wyspy to także miejsce, gdzie można wspiąć się na czynny wulkan, odwiedzić ruiny miast sprzed tysięcy lat, podziwiać starożytne świątynie, bizantyjskie kościoły i malownicze weneckie twierdze lub aktywnie spędzać czas na lądzie i na morzu. Dodajmy do tego smaczną kuchnię i serdeczność mieszkańców, a okaże się, że Cyklady są wymarzonym miejscem na beztroski...
Santorini uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp świata. I faktycznie nie można odmówić jej czaru. Przypomina wielki taras wiszący nad Morzem Egejskim, z którego rozciągają się wspaniałe widoki. Słynie z bielonych domów, wijących się uliczek, młynów wiatrowych, pięknych plaż oraz kościołów z niebieskimi kopułami. To kosmopolityczne miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością.
Cyklady znane są z malowniczych biało-niebieskich miasteczek, młynów wiatrowych oraz pięknych plaż. Te skaliste greckie wyspy to także miejsce, gdzie można wspiąć się na czynny wulkan, odwiedzić ruiny miast sprzed tysięcy lat, podziwiać starożytne świątynie, bizantyjskie kościoły i malownicze weneckie twierdze lub aktywnie spędzać czas na lądzie i na morzu. Dodajmy do tego smaczną kuchnię i serdeczność mieszkańców, a okaże się, że Cyklady są wymarzonym miejscem na beztroski w...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.