Alan Watts Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Tao filozofii Zapis wykładów, Książka | Alan Watts

    Watts przenosi różnorodnych odbiorców na żyzne równiny azjatyckiej duchowości. - „Publishers Weekly” Kim jestem? Dlaczego tu jestem? Jaka jest natura otaczającego mnie świata? Alan Watts analizuje te fundamentalne pytania z perspektywy taoistycznej – ucząc nas dostrzegać i doceniać nie tylko naczynie, ale także pustą przestrzeń, którą ono otacza. Przystępnie i przekonująco odkrywa nasz bezpośredni związek ze światem przyrody i uświadamia nam, że nie tyle przyszliśmy na ten św...

    Promocja
    okładka Błyskawiczna prognoza pogody, Książka | Alan Watts

    Patrzenie na niebo i przewidywanie pogody to tradycyjna rozrywka rolników, pasterzy i żeglarzy. Niektórzy mają tę wiedzę „pod skórą”, szczególnie, gdy znają dobrze warunki lokalne. Jednak wszyscy możemy przewidywać pogodę z pomocą odrobiny wiedzy meteorologicznej. Ten bestsellerowy poradnik, który doczekał się już wielu wydań, umożliwi czytelnikowi przewidzenie pogody na kilka godzin naprzód i pomoże z dużą dokładnością określić prawdopodobne trendy pogodowe: czy będzie padać...

    Promocja
    okładka Poza umysłem, Książka | Alan Watts

    Czym jesteśmy - skórzanym workiem na "ja" czy zawieszonym w czasoprzestrzeni splotem zdarzeń? Stwarzamy siebie samych, czy sami jesteśmy stwarzani? Jaka jest nasza autonomia w sieci kosmicznych współzależności? Czy nasze pragnienie niezależności daje nam więcej czy ,mniej wolności? Skąd biorą się nasze lęki związane z przemijaniem i nicością? I jak możemy sobie z nimi radzić? W niniejszej książce Alan Watts, jeden z najwybitniejszych zachodnich teoretyków i praktyków wschodn...

    Promocja
    okładka Droga zen, Książka | Alan Watts

    Rzeczowe studium, napisane ze swadą i przystępne. - Philip Toynbee, „The Observer”
    Oto mamy wreszcie – napisaną w zachodnim języku z zachwycającą przejrzystością – próbę umieszczenia zen w kontekście historii religii Wschodu… To bez wątpienia najbardziej wszechstronne dzieło na temat zen, jakie do tej pory wyszło spod pióra człowieka Zachodu. - „The Listener"

    Promocja
    okładka Radosna kosmologia, Książka | Alan Watts

    Oto arcydzieło myśli psychodelicznej, kryształ, w którym przegląda się doświadczenie mistyczne jednego z najwybitniejszych wizjonerów naszych czasów. Oto przenikliwa wizja, której strumień porywa czytelnika w nieznane światy, posiadające swoją własną, niedostępną rozumowi logikę i urzekające piękno. Jak piszą dr Timothy Leary i dr Richard Alpert we wstępie do tej książki: „Alan Watts jest jednym z najważniejszych reporterów naszej epoki. Posiada intuicyjne wyczucie nowych in...

Alan Watts Książki

Alan Watts był dobrze znanym brytyjskim filozofem, pisarzem i mówcą. Zajmował się popularyzowaniem filozofii Wschodu na Zachodzie, zwłaszcza buddyzmu zen, taoizmu i hinduizmu. W młodości zainteresował się właśnie kulturą i filozofią Dalekiego Wschodu, co później stało się fundamentem jego pracy, a w latach 60.  stał się jedną z kluczowych postaci ruchu kontrkulturowego w USA. Szukasz tytułów spod pióra Alana Wattsa? Książki i audiobooki znajdziesz w księgarni Woblink.

Alan Watts — historia filozofa

Twórczość Alana Wattsa rozwijała się pod wpływem licznych fascynacji filozofią, psychologią i duchowością, które wynikały z jego młodzieńczych doświadczeń i kontaktów w Wielkiej Brytanii, a później w Stanach Zjednoczonych.

Watts chętnie wygłaszał wykłady, nagrywał audycje radiowe, pisał książki (napisał ich ponad 25!) i eseje, w których łączył filozofię Wschodu z kulturą Zachodu. Często poruszał tematykę duchowości, świadomości, transcendencji i samopoznania. Jego uczniowie uważali, że skłania do alternatywnego spojrzenia na życie i samodzielne odkrywanie ulotnego sensu. Do dziś jego książki są popularne, a nagrania z wykładów, z typowym dla niego humorem i prostotą przekazu, są szeroko dostępne i inspirują wielu ludzi szukających głębszego sensu życia.

Alan Watts. Książki, publikacje i inspiracje

Pierwsza książka Wattsa, The Spirit of Zen (Duch zen), została przez niego opublikowana w 1936 roku. Watts mocno inspirował się pismami Daisetz Teitaro Suzukiego, jednego z najbardziej znanych popularyzatorów buddyzmu zen na Zachodzie. Książka była próbą przybliżenia zachodnim czytelnikom filozofii zen i azjatyckiej duchowości. Dzięki temu, że publikacja zyskała naprawdę spore uznanie, Watts miał okazję poznać wiele ważnych postaci ze środowiska duchowo-filozoficznego, co miało ogromny wpływ na jego dalszy rozwój intelektualny.

W swojej twórczości Watts sprawnie łączył filozofię Wschodu z zachodnią psychologią, często odwołując się do Freuda, Junga i psychoanalizy. Próbował tłumaczyć trudne koncepcje filozoficzne w sposób przystępny: posługiwał się metaforami, humorem i narracją, dzięki czemu zyskał dużą popularność. Jeśli chcesz posłuchać jego książek, sprawdź na przykład Umysł ponad umysłem czy Wizerunek człowieka w formie audiobooka.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.