Aleksander Szumański Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Józef Piłsudski Droga do Niepodległości, Książka | Aleksander Szumański

    Opis życia i walki marszałka Józefa Piłsudskiego o niepodległość, szczególnie w bitwie Warszawskiej i Kampanii Wschodu.

    Promocja
    okładka Zapomniany polski holokaust, Książka | Aleksander Szumański

    Aleksander Szumański, roczki 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze codziennym". Uczestnik XIII-XX - Światowego Forum Mediów Polonijnych w latach 2005-2012....

    Promocja
    okładka Polskie Państwo Podziemne Część IV, Książka | Aleksander Szumański

    Polskie Państwo Podziemne Część IVWydanie dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości

    Promocja
    okładka Krwawa luna i inni wirtuozi tortur, Książka | Aleksander Szumański

    Luna Prejs-Brystygierowa ,zbrodnicze monstrum przewyższające okrucieństwem niemieckie
    dozorczynie z obozów koncentracyjnych.
    Wyżywała się w śledztwach zwłaszcza przeciwko młodym mężczyznom.
    Jako kierownik departamentu politycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego
    nadzorowała Związek Literatów Polskich i Kościół katolicki.
    Była odpowiedzialna za uwięzienie około 900 księży i zakonnic.w tym. bp Kaczmarka i kard.Wyszyńskiego

    Promocja
    okładka Powstania Narodowe drogą do Niepodległosci  Część 1 wydanie dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległosci., Książka | Aleksander Szumański

    Powstania narodowe drogą do Niepodległości cz.1 ,wydanie dla upamiętnienia 100- lecia odzyskania niepodległości. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie,jaki wpływ na odzyskanie Niepodległości miały nasze powstania narodowe ,od Konfederacji Barskiej do powstania Warszawskiego. Nasze powstania były upustem krwi najdzielniejszych ludzi ,ale czy można było zrezygnować z tej formy walki? Jak pisał Adam Mickiewicz -nie słyszałem,żeby jakiś naród rozprawami i notami dyplomatycznym...

    Promocja
    okładka Malowany Ptasior, Książka | Aleksander Szumański

    Autor opisuje nie prawdziwe fakty z książki Jerzego Kosińskiego Malowany Ptak.
    Książka która rozpoczęła nagonkę na Polskę i Polaków za udział w zbrodniach w czasie II Wojny Światowej.
    Czytelnik znajdzie tęż mało znane fakty o obozach Śmierci w Kołdyczewie czy w Karolewie, czy o pogromie kieleckim.

    Promocja
    okładka Nie tylko we Lwowie Czerwony Październik, Książka | Aleksander Szumański

    Droga do suwerenności i Niepodległości od walk o Lwów do czasów współczesnych.

    Promocja
    okładka Fotografie polskie, Książka | Aleksander Szumański

    Poemat martyrologiczno-niepodległościowy

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.