Aleksandra Halarewicz Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Jaki to owoc? Atlas dla dzieci, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Jaki to owoc? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków owoców. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimej truskawce czy śliwce, lecz także poznasz egzotyczne owoce Azji, Afryki i obu Ameryk. Dlaczego durian potrzebuje osobnego stoiska? Jak duża jest największa czereśnia w Polsce? Dlaczego tak bardzo smakuje Ci pizang, choć nie wiedziałeś, że tak się ten owoc nazywa? Wszystkiego tego dowiesz się z naszego atlasu!

    Promocja
    okładka Atlas roślin, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Świat roślin jest niezmiernie bogaty i różnorodny. Ukształtowany podczas milionów lat ewolucji nieustannie podlega dalszemu rozwojowi i przemianom. W książce zamieszczono opisy i fotografie 160 gatunków roślin zielonych oraz 40 gatunków drzew i krzewów. Są to zarówno taksony bardzo pospolite, jak i rzadkie, a nawet ginące, objęte częściową lub całkowitą ochroną gatunkową. Podstawowym kryterium doboru było uwzględnienie wyłącznie roślin kwiatowych, dziko rosnących i należących...

    Promocja
    okładka Atlas ziół, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Wraz z popularyzacją zdrowego odżywiania wzrasta zainteresowanie potrawami przyrządzanymi z wykorzystaniem roślin dziko rosnących, często pochodzących z własnego zbioru. Jadalne zioła, traktowane jako uzupełnienie codziennego jadłospisu, mogą się stać inspiracją do wzbogacania codziennych dań, poszukiwania nowych receptur, a także powrotu do zapomnianych potraw staropolskich. Zamieszczone w książce charakterystyki i fotografie 120 roślin dziko rosnących zostały ułożone wedłu...

    Promocja
    okładka Atlas drzew i krzewów, Książka | Aleksandra Halarewicz

    "Atlas drzew i krzewów" prezentuje 140 gatunków roślin zdrewniałych, które mogą znaleźć zastosowanie w kuchni i domowym lecznictwie. Omówione w książce gatunki to w większości pospolite drzewa, krzewy i krzewinki dziko rosnące na terenie Polski, ale także rośliny obce, które przystosowały się do klimatu umiarkowanego i z powodzeniem można je uprawiać w naszych ogrodach. Niewielką grupę stanowią rośliny egzotyczne, które mają szerokie zastosowanie kulinarne i zdrowotne, jednak...

    Promocja
    okładka Jakie to drzewo? Atlas dla dzieci, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Książka w atrakcyjny sposób przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków drzew.

    Promocja
    okładka Jaki to owoc? Atlas dla dzieci, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Jaki to owoc? Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków owoców.Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimej truskawce czy śliwce, lecz także poznasz egzotyczne owoce Azji, Afryki i obu Ameryk. Dlaczego durian potrzebuje osobnego stoiska? Jak duża jest największa czereśnia w Polsce? Dlaczego tak bardzo smakuje Ci pizang, choć nie wiedziałeś, że tak się ten owoc nazywa? Wszystkiego tego dowiesz się z naszego atlasu!

    Promocja
    okładka Atlas ziół, Książka | Aleksandra Halarewicz

    W atlasie zamieszczono charakterystyki i fotografie 120 ziół, urozmaicone szczegółowymi opisami ich zastosowania i interesującymi ciekawostkami.

    Promocja
    okładka Atlas ziół Kulinarne wykorzystanie roślin dziko rosnących, Książka | Aleksandra Halarewicz

    Rośliny dziko rosnące od tysięcy lat towarzyszą człowiekowi. Jadalne zioła, traktowane jako uzupełnienie codziennego jadłospisu, mogą stać się inspiracją do wzbogacania potraw już znanych, jak i do poszukiwania nowych. W atlasie zamieszczono charakterystyki i fotografie 120 ziół, urozmaicone szczegółowymi opisami ich zastosowania i interesującymi ciekawostkami. Znajdują się tu zarówno zioła i przyprawy popularne, jak i te mniej znane, lecz warte poznania i stosowania.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.