Czwarta część wyjątkowej biografii Adolfa Hitlera skupia się w głównej mierze na okresie od tzw. puczu piwiarnianego, którego celem było obalenie rządu Bawarii, do objęcia władzy przez Führera. Po nieudanej rewolucji przyszły wódz Niemiec wraz z innymi prowokatorami został oskarżony o zdradę stanu i osadzony w więzieniu w Landsberg, gdzie napisał Mein Kampf – książkę zawierającą jego wizję sprawowania władzy, nawołującą m.in. do eksterminacji Żydów, a która stała się główny...
Trzecia część wyjątkowej biografii Adolfa Hitlera skupia się na pierwszych latach istnienia Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników i wczesnych wystąpieniach publicznych przyszłego zbrodniarza wojennego. Publikacja ukazuje także, jak formowały się pierwsze jednostki szturmowców, co należało do ich zadań i jak radziły sobie one w zwalczaniu oponentów podczas partyjnych wieców. Autor przytacza tu m.in. wspomnienia Antona Drexlera, który wg części historyków był od...
Druga część wyjątkowej biografii niemieckiego zbrodniarza. Barwnie przedstawiono w niej jego losy podczas I wojny światowej. W jaki sposób opisują go koledzy z okopów? Czy społeczeństwo niemieckie ucieszyło z powodu wybuchu wojny? Jakim żołnierzem był Hitler?
Ambicje Adolfa Hitlera, który porwał za sobą sfrustrowane i zlęknione społeczeństwo niemieckie doprowadziły świat do niszczącej wojny, która pochłonęła życie dziesiątek milionów ludzi.
Niepowodzenia materialne Hitlera, trudna do wyobrażenia nędza, jakiej zaznał w Wiedniu, a także jego niespełnione ambicje zrodziły frustrację i gniew. Te z kolei skutkować będą powstaniem w jego umyśle zbrodniczej, pełnej nienawiści doktryny. Padnie ona na podatny grunt, gdyż znaczna część społeczeństwa niemieckiego lat 20. i 30. będzie jak postać samego Hitlera, tj. zubożała materialnie, bo pogrążona w kryzysie finansowym, a przy tym pełna poczucia upokorzenia, żalu i gniewu...
Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.
Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.
Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.
Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.
MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.
Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.