Andrew Maclean Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Head Lopper Tom 4 Wyprawa do schodów Mulgrida, Książka | Andrew Maclean

    Dekapitator Norgal powraca. Kolejna wizyta w mrocznym świecie zrodzonym w niczym nieskrępowanej wyobraźni Andrew MacLeana to coś, czego żaden szanujący się fan komiksu nie powinien przegapić.

    Album zawiera zeszyty serii Head Lopper #13-16.

    Promocja
    okładka Head Lopper Vol. 3, Książka | Andrew Maclean, Jordie Bellaire

    Norgal i głowa Agathy przybywają do pogrążonego w chaosie miasta Venora. Leżące w obrębie murów miasta wielkie jajo zaczyna pękać. Gobliny zbierają się by powitać wykluwającego się boga śmierci. Zaprzysiężone Miecze Venory ruszają na mury, aby chronić swoje miasto przed inwazją. Wojna jest nieuchronna. Czy wszechogarniające szaleństwo Venory przeniknie do serc naszych bohaterów?

    Promocja
    okładka Head Lopper 2 Karmazynowa Wieża, Książka | Andrew Maclean

    W odległym zakątku świata przebudziło się starożytne zło. Karmazynowa Wieża znów spłynie czerwienią. Wojownicy z odległych krain przybywają do jej bram przyciągani żądzą wiecznej chwały. Wielu przekroczy jej próg, niewielu stamtąd powróci. Head Lopper, głowa Agaty Błękitnej Wiedźmy, starzy i nowi przyjaciele, walki na śmierć i życie – wszystko to w brawurowej kontynuacji zeszłorocznego przeboju „Head Lopper. Wyspa albo Plaga Bestii”.

    Promocja
    okładka Head Lopper Tom 1 Wyspa albo Plaga Bestii, Książka | Andrew Maclean, Mike Spicer

    Twórca ApocaliptiGirl, Andrew McLean, oddaje w Wasze ręce kolejną perełkę komiksu niezależnego. Czeka na Was miks akcji, fantasy i dekapitacji. Dużo dekapitacji. „Head Lopper” to przesycona czarnym humorem opowieść o Norgalu, wyruszającym na misję, która okaże się dużo poważniejszym wyzwaniem niż pierwotnie przypuszczał… Kiedy za towarzyszkę podróży ma się głowę czarownicy nic nie jest takie proste.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.