Egzamin na zębuszkę to wielkie wydarzenie w życiu początkującej wróżki. Zwłaszcza gdy dopada ją nagły katar, a to, co miało być proste, bardzo się komplikuje... Olinka długo się do tego przygotowywała: to dziś zostanie zębuszką! Musi tylko wydobyć mleczny ząbek spod poduszki śpiącego dziecka tak cichutko, by go nie obudzić. Że też właśnie teraz zbiera jej się na potężne a psik! „Oblałam” – obawia się Olinka. I wtedy na jej drodze staje Zo, bardzo puchaty i nieco marudny kot. ...
Cha, cha cha – rozbrzmiewają śmiechy w królewskim ogrodzie. Królewna Lenka wraz z przyjaciółmi radośnie korzysta z uroków zimy, lepiąc najwspanialszego z możliwych bałwanów. Niestety, Maksencjuszowi Teodorowi Kulce przytrafia się niemiła przygoda, w wyniku której traci marchewkowy nos i słonecznikowy uśmiech. Oburzone dzieci postanawiają wytropić niecnego złodziejaszka. Aneta Krella-Moch – znana ilustratorka książek dla dzieci. Jako pisarka debiutuje serią pełnych humoru hist...
Chlup, chlup, chlup… - bieganie po kałużach stylem zygzakowym jest świetną zabawą, pod warunkiem że ma się na nogach ciepłe kalosze. Królewna Lenka wybrała się na deszczowy spacer, mimo że na dworze czaił się groźny… wirus. Jak właściwie wygląda wirus? Czy jest brzydki jak czarownice i ogry? I dlaczego tak trudno go przegonić, gdy już zamieszka w nosie? – tego wszystkiego dowiecie się z nowej książeczki o królewnie Lence!
Tup, tup, tup… Czy Pan Ciekawski potrafi tupać? Wiadomo o nim tylko tyle, że jest malutki, nie gryzie, uwielbia sałatę i… nie jest zbyt rozmowny.Jak rezolutna Lenka poradziła sobie z opieką nad nowym przyjacielem i czy pomaganie jest łatwą sztuką – tego wszystkiego dowiecie się z nowej książeczki o królewnie Lence!
Tup, tup, tup - królewna Lenka uciekła z pałacu! Postanowiła schować się w Dziczy, w Której Mieszka Smok, by porozmyślać nad swoim wielkim zmartwieniem i zdecydować, czy cieszyć się, że będzie miała braciszka, czy też nie"
Dzięki tej historii uwierzycie, że młodsze rodzeństwo wcale nie jest takie złe i można z nim robić mnóstwo ciekawych rzeczy!
Lenka to królewna, jakiej dotąd nie spotkaliście. Za nic ma zasady i dworską etykietę! Bo kiedy trzeba ocalić życie ślimakowi lub poskakać w deszczu po kałużach, na pewno postawi na swoim. Ta dziewczynka ma charakterek! Najzabawniejsze opowiadania teraz w nowym prezentowym wydaniu! Wielbiciele przygód krnąbrnej królewny i jej przyjaciół z pewnością docenią większy format, twardą oprawę i czcionkę ułatwiającą dzieciom samodzielne czytanie. Niebanalne historie pełne humoru w p...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.