Anna Ciarkowska Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Pestki, Książka | Anna Ciarkowska

  Anna Ciarkowska zebrała wszystkie lęki i opisała je – niczym Sylvia Plath w „Szklanym kloszu”. Bohaterka „Pestek” próbuje obudzić się „z niestworzonych historii, z głupot i wymówek”, ale nie umie. A może nie chce. Może to jej gest protestu. Mocny i zapadający w pamięć. Sylwia Chutnik Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, kol...

  Promocja
  okładka Dewocje, Książka | Anna Ciarkowska

  Powieść autorki głośnych i bestsellerowych „Pestek” oraz „Chłopców, których kocham”. To mogło zdarzyć się wszędzie, bo wszędzie są matki i ojcowie, sklepowe, listonoszki i ciotki Jadwigi, wszędzie są katechetki i łysiejący proboszcze. I cuda mogą wydarzyć się wszędzie. To mogło zdarzyć się każdemu, ale zdarzyło się jej. A przecież niczym szczególnym na ten cud nie zasłużyła, bo żyła we wsi jak wszyscy, ze sprawiedliwie przez Opatrzność przydzielonym losem. Może tylko modliła...

  Promocja
  okładka Chłopcy, których kocham, Książka | Anna Ciarkowska

  Krótkie notatki z codzienności, raporty z załamań i zapiski z uniesień. Mikrohistorie z życia i z mężczyzn. Przepraszam, czy mogę się u ciebie schować? Czy możemy zbudować z koca kryjówkę Na jedną noc i dwoje ludzi? I zostawmy nas na chwilę samych. Krótkie notatki z codzienności, raporty z załamań i zapiski z uniesień. Mikrohistorie z życia i z mężczyzn. Jeśli dzielisz moją wrażliwość, spotkajmy się: facebook.com/chlopcyktorychkocham Anna Ciarkowska Z wykształcenia f...

  Promocja
  okładka Pestki, Książka | Anna Ciarkowska

  Historia w krótkich opowiadaniach "Pestki" Anna Ciarkowska Intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, ...

Anna Ciarkowska Książki

Anna Ciarkowska to polska powieściopisarka, literaturoznawczyni i poetka. Zaczynała swoją karierę twórczą jako instapoetka, a więc autorka publikująca swoje wiersze na Instagramie. W styczniu 2018 roku ukazał się jej pierwszy tomik, wydany przez Wydawnictwo Otwarte, zatytułowany „Chłopcy, których kocham”, który został okraszony własnymi ilustracjami Ciarkowskiej. Jest ona także autorką powieści „Pestki” oraz „Dewocje”.

Anna Ciarkowska – kariera

Anna Ludwika Ciarkowska urodziła się 4 października 1986 roku. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Łódzkim, a także kulturoznawstwo spec. kultura literacka. Na tej samej uczelni w 2017 uzyskała roku tytuł doktora nauk humanistycznych w specjalności literaturoznawstwo za swoją rozprawę „Francuskojęzyczna literatura świadectwa pisarzy o polsko-żydowskich korzeniach: Anna Langfus i Piotr Rawicz”. Otrzymała za nią nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską o polskiej emigracji w XX wieku przyznawaną przez Senat Rzeczpospolitej, Archiwum Emigracji oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2018 roku Anna Ciarkowska jest pracowniczką Katedry Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Debiuty Anny Ciarkowskiej – „Chłopcy, których kocham” oraz „Pestki”

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte ukazała się pierwsza książka autorstwa Anny Ciarkowskiej, czyli tomik wierszy zatytułowanyChłopcy, których kocham”. Te krótkie historie z życia codziennego, stopklatki z życia zebrały skrajne recenzje, od dalece krytycznych po entuzjastyczne. Z kolei pierwsza książka beletrystyczna Ciarkowskiej ukazała się rok po „Chłopcach…”. Były to „Pestki” poświęcone kwestii dojrzewania młodej kobiety. Powieść to zapis intymnych rozmyślań o powinnościach, koniecznościach, o tym, co należy, a czego się chce. Młoda dziewczyna próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie utkanym dla niej przez innych. Wydaje się, że klatka, w której się znalazła, jest wyjątkowo ciasna, nie ma tu miejsca na sprzeciw, negocjacje czy inność. Czy bohaterka „Pestek” ma szansę na szczęście? Sprawdźcie! Tom poezji oraz powieść Anny Ciarkowskiej wydane przez Wydawnictwo Otwarte czekają na Was na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Najnowsza książka, czyli „Dewocje” 

Najnowszą powieścią Anny Ciarkowskiej sąDewocjewydane przez Wydawnictwo W.A.B. w roku 2021. To swoista spowiedź głównej bohaterki, którą w zasadzie może być dowolna osoba. Kto bowiem nie zna sportretowanych w tej książce matek i ojców, sprzedawczyń, listonoszek i ciotek, katechetek i proboszczów? Wydaje się, że tej dziewczyny nic nie wyróżnia. A jednak to właśnie jej wydarza się cud, choć mieszka na wsi jak wszyscy i jak każdy modliła się o szczęście, wierząc, że człowiek może być święty. Nie każda spowiedź przynosi całkowitą ulgę, nie każdy grzech i winę można zapomnieć, ale zawsze ważnym jest, że cud może się wydarzyć. „Dewocje” Anny Ciarkowskiej czekają na Was na Woblink jako książka papierowa.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.