Baśnie klasyczne to wspaniale ilustrowany zbiór najchętniej czytanych opowieści o pięknych królewnach i odważnych królewiczach, dobrych i złych wróżkach oraz innych przepełnionych magią baśniowych postaciach. To historie o prawdziwej przyjaźni, dozgonnej miłości i wielkich marzeniach – historie, w których dobro zawsze zwycięża.
Księga baśni to pięknie ilustrowany zbiór opowieści, od pokoleń chętnie czytanych zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Na nowo odkryjecie losy maleńkiej Calineczki, historię miłości ołowianego żołnierzyka i tancereczki, opowieść o złotej rybce, która spełniała życzenia, a także inne wspaniałe baśnie.
Pięknie ilustrowany zbiór opowieści, od pokoleń chętnie czytanych zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.
Na nowo odkryjecie losy Śnieżki i siedmiu wesołych krasnoludków, historię dziewczyny o dobrym sercu, którą wszyscy zwali Kopciuszkiem, opowieść o jedynym kocie na świecie, który chodził w butach, a także inne wspaniałe baśnie.
Opowieść o małym ptaszku, który wykazał się dużą odwagą, o prawdzie i kłamstwach oraz o tym, że świat należy do wszystkich! Podróżniczek – niewielki ptaszek, urwis, mieszka razem z rodziną w Pawim Oczku – pięknej krainie, w której bujna roślinność przybiera wszystkie odcienie zieleni. Są tam Szumiące Drzewa i Szalone Wodospady. A także tysiące, a może nawet miliony motyli! Pawie Oczko jest oazą szczęścia do momentu, gdy pewnego dnia... Złowrogi sęp, zwany Sępnikiem, podstęp...
Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o wyobcowaniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji. Kamienny olbrzym mieszka na najpiękniejszej wyspie na świecie, gdzie powietrze jest czyste, a przyroda zapiera dech. Wystraszony zachowaniem ludzi, które obserwował z ukrycia, unika ich jak ognia. Jego towarzyszami są więc tylko mewy i głuptaki, przez co czasem czuje się bardzo samotny. Pewnego dnia poznaje rudowłosą dziewczynk...
Legendy i baśnie są jak plotki – brzmią różnie, zależnie od tego, kto je opowiada i komu. Zawsze jednak niosą podobne przesłanie. W końcu w każdej plotce – i w każdej legendzie – jest odrobina prawdy…
Legendy i baśnie polskie to pięknie ilustrowany zbiór opowieści, od pokoleń chętnie czytanych zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.
Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice, mamy zaszczyt przedstawić Wam poszukiwaczkę przygód – mieszkankę warszawskiego ZOO, rezolutną alpakę o osobliwym imieniu, której marzeniem jest dotrzeć do Ekwadoru, skąd – według tabliczki przy wybiegu – pochodzi. Wyrusza więc w niezwykłą podróż pełną zabawnych pomyłek i niezapomnianych przygód. Odkryjcie razem z nią wspaniałe zakątki polskich miast i zobaczcie, co jej się przytrafiło po drodze… Opowieść również o tym, że podróże kształcą, a ś...
Zaczynają się wakacje! I zdaje się, że Łucja będzie miała towarzystwo... Odwiedzi ją mała letniczka, ale ktoś jeszcze zawita do Leśnego Zakątka. Czy Łucja zaprzyjaźni się z niespodziewanymi gośćmi i kto taki okaże się największym bohaterem tej opowieści – cichym, co prawda, ale jednak bohaterem...
Książka poświęcona kluczowemu w historii kinematografii brytyjskiej tematowi kina przełomu lat 50. i 60. W tym czasie reżyserzy (tacy jak: Tony Richardson, Lindsay Anderson, Karel Reisz, John Schlesinger i inni) zafascynowani literaturą młodych gniewnych, czerpiąc liczne inspiracje z projektów dokumentalnych (Johna Griersona, Humphreya Jenningsa i Free Cinema) oraz eksperymentów francuskiej Nowej Fali, zaczęli tworzyć nową jakość w kinie. Filmy tego nurtu w pierwszej kolejno...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.