Majówkowy Maraton Czytelniczy

Anna Zając Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bazgraki mówią trudne słowa. Ćwiczenia logopedyczne. Bazgraki, Książka | Anna Zając

    Ćwicz wymowę trudnych słówek z Bazgrakami! Bazgraki mówią trudne słowa. Ćwiczenia logopedyczne (4–6 lat) to zestaw pomysłowych zabaw dla przedszkolaków do ćwiczenia poprawnej wymowy. Dzieci wraz z sympatycznymi Bazgrakami będą szukać, gdzie ukryła się paczka i taczka, zgadywać, który Bazgrak lubi suchą szosą spacerować w sandałach, oraz zagrają w logopedyczną planszówkę. W książce znajdują się polecenia do zabaw ćwiczących odróżnianie podobnie brzmiących głosek, w...

    Promocja
    okładka Buba i jego świat
, Książka | Anna Zając

    Książeczka stworzona dla najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę wypowiadania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz słów. Książka stymuluje rozwój mowy czynnej i rozumienie, a zarazem daje przestrzeń na aktywną zabawę i interakcję. Do książki jest dołączony pierwszy słownik mojego dziecka oraz ulotka informacyjna o rozwoju dziecka.

    Promocja
    okładka Słyszę tylko myśli, Książka | Anna Zając

    Nieustanne podglądanie świata i własnej duszy, dotykanie tego, co jest nieprzeniknione i tajemnicze, taka swoista wiwisekcja. To w niej odbijają się sprzeczne i zaskakujące uczucia, co w przełożeniu na język poetycki pozwala nam obcować z sugestywną, oszczędną metaforą, z autentycznymi prowincjami piękna.

    Promocja
    okładka Atlantyda pod Krakowem, Książka | Anna Zając

    To powieść niczym Kod Leonarda, choć tym razem skarb ukryty jest w podziemiach Nowej Huty. Jest lipiec 2023 roku. Architekt Daniel Cisowski pozornie ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia – pasję, którą realizuje, kochającą rodzinę, znajomych, pieniądze. Niespodziewanie mężczyzna, próbując walczyć o najmłodszą dzielnicę Krakowa – Nową Hutę, zostaje wciągnięty w tajemnicę ukrytego skarbu. W więziennej celi zdesperowany Daniel próbuje uciec w nierzeczywisty świat. Okazuje s...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.