Wirtualne Targi

Anne Applebaum Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wybór, Audiobook | Anne Applebaum, Donald Tusk

    W naszych burzliwych czasach nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądało jutro. Lecz wiemy, że jutro zależy od tego, co zrobimy dzisiaj, teraz. Dlatego nie mamy prawa do pesymizmu – mówią Anne Applebaum i Donald Tusk w swoich rozmowach o najważniejszych wyborach, przed jakimi stoją Polska, Europa i świat. "Wybór" to przede wszystkim książka przeciw poczuciu bezsiły i bezradności a także o powrocie nadziei i wiary w zwycięstwo demokratycznych wartości i demokratycz...

    Promocja
    okładka Zmierzch demokracji, Audiobook | Anne Applebaum

    JAK NAM POSZŁA DEMOKRACJA?Przenikliwa diagnoza autorstwa wybitnej badaczki współczesnej polityki i laureatki Pulitzera. Co się stało pomiędzy dwoma przyjęciami – sylwestrowym, które autorka wraz z mężem wydała na koniec XX wieku, i tym z 2019 roku? Dlaczego część przyjaciół i znajomych nie chce rozmawiać nawet przez telefon? Co ich poróżniło? Co się stało z Polską, która przez ten czas odniosła niewątpliwy sukces polityczny, gospodarczy, kulturalny?Co się stało z Europą i Ame...

Anne Applebaum Audiobooki

Anne Elisabeth Applebaum to urodzona w Waszyngtonie amerykańsko-polska dziennikarka, publicystka "The Atlantic", a także laureatka Nagrody Pulitzera z roku 2004. Otrzymała ją w kategorii "General non-fiction" za swoją książkę " Gułag" opisującą obozy represji i pracy przymusowej w ZSRR. Anne Applebaum znana jest także ze swojego dzieła "Czerwony głód", opisującego wielki głód w Ukrainie, jaki miał tam miejsce w latach 1931-1932. Lista książek autorstwa tej dziennikarki pełna jest pozycji skupiających się na analizie XX-wiecznych, jak i współczesnych systemów represji, które zna historia Europy.

Wyjątkowy zmysł dziennikarski

Urodzona w Stanach Zjednoczonych w rodzinie pochodzenia żydowskiego Anne Applebaum swoją karierę reporterską rozpoczęła w 1988 roku jako korespondentka "The Economist". Od 1991 roku regularnie publikowała artykuły dotyczące życia i polityki, jaką prowadził ówczesny reżim komunistyczny. Nim rozwinęła się jej kariera dziennikarska, Anne Applebaum z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Yale z historii i literatury. Później uzyskała także tytuł magistra stosunków międzynarodowych na London School of Economics, jak również uczęszczała na zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim, nim przeprowadziła się do Warszawy. Prywatnie dziennikarka jest bowiem żoną polityka Radosława Sikorskiego - obecnie wraz z dwoma synami, Aleksandrem i Tadeuszem, rodzina mieszka w Chobielinie. Nim jednak do tego doszło, Applebaum pracowała jako redaktorka działu zagranicznego, a następnie zastępczyni redaktora naczelnego tygodnika "The Spectator". Podczas brytyjskiej kampanii wyborczej w roku 1997 była redaktorką polityczną "Evening Standard". Kilka lat dziennikarka prowadziła także kolumnę "Foreigners" ("Obcokrajowcy") w internetowym czasopiśmie "Slate" (przejętym później przez The Washington Post Company). Anne Applebaum współpracowała także z "The Washington Post", gdzie w latach 2002-2006 była członkinią kolegium redakcyjnego. To właśnie tam nadal tworzy cotygodniową kolumnę dotyczącą spraw zagranicznych. Applebaum nie ogranicza się do działalności dziennikarskiej - jest dyrektorką projektów "Transitions Forum", skupiających się na przemianach polityczno-gospodarczych w londyńskim think tanku Legatum Institute. W 2013 roku dziennikarka uzyskała polskie obywatelstwo i zdobyła nagrodę historyczną Cundill Prize za książkę "Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej 1944-1956".

"Czerwony głód"

Tytuł pierwszej książki Anne Applebaum, "Between East & West" ("Między Wschodem a Zachodem"), od razu wskazywał na główny obszar zainteresowań dziennikarki. Nagrodzony Pulitzerem "Gułag" był potwierdzeniem jej kunsztu w zakresie opisywania trudnej rzeczywistości i historii Europy Wschodniej. Ważną pozycją na liście jej książek jest także " Czerwony głód". Opisując Wielki Głód na Ukrainie w na przełomie lat 20. i 30. XX wieku Applebaum wskazuje, że był to drugi po Holocauście największy akt ludobójstwa w tym stuleciu. Służąca celom politycznym masowa kolektywizacja zainicjowana przez Stalina w 1929 roku pociągnęła za sobą miliony ofiar. Anne Applebaum opisuje ten niezwykle bolesny i pełen tragedii czas, by zrekonstruować tło tej zbrodni, ale także oddać głos jej ofiarom. "Czerwony głód" to także ebook o mechanizmach propagandy i dezinformacji, pełne wciąż aktualnych ostrzeżeń. W tym kontekście warto sięgnąć także po " Zmierzch demokracji" Anne Applebaum, w którym na przykładzie różnych krajów dziennikarka wyjaśnia, dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zmierzają w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu. Ebook "Zmierzch demokracji" na Woblink dostępny jest w formacie epub i mobi.

Lista książek Anne Applebaum w księgarni internetowej Woblink

Nie tylko "Gułag" czy "Czerwony głód", ale także wiele innych książek autorstwa Anne Applebaum przeczytasz sięgając po jej dzieła dostępne na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf). Polecamy zwłaszcza skupiające się na współczesności "Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu" oraz najnowszą książkę Anne Applebaum, napisaną wspólnie z Donaldem Tuskiem, " Wybór ".

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.