Feliksa poznały już całe pokolenia. Tym razem ten pluszowy zając - podróżnik przeprowadzi najmłodszych czytelników przez czas adwentu i Bożego Narodzenia.
Duże okienka skrywają przed maluchami wyjątkowe listy, które umilą czas oczekiwania na te wspaniałe święta. Teksty pełne czułości oraz krótkie pytania zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania świata.
Liang, szkolny kolega Zosi, pod koniec stycznia opowiada o tym, jak jego rodzina szykuje się na powitanie Nowego Roku. Czy to możliwe, że w Chinach Nowy Rok obchodzi się dożo później niż u nas? Feliks chce się tego dowiedzieć! Udaje się więc w fantastyczną podróż, która zaprowadzi go nie tylko do Chin, ale i do Brazylii, Japonii, Jordanii, Izraela i Finlandii. W czasie tej wyprawy dociekliwy zając pozna tradycje, jakie pielęgnują mieszkańcy różnych stron świata. Tym razem nie...
Feliksa poznały już całe pokolenia. Tym razem ten pluszowy zając - podróżnik zabierze w świat pełen przygód najmłodszych czytelników.
Duże okienka skrywają pierwsze listy dla maluchów, które Feliks wysyła ze swojej podróży po świecie. Teksty pełne czułości oraz krótkie pytania zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania świata.
Ta kartonowa książeczka zawiera dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych, uwielbianych przez maluchy.
Podczas wycieczki szkolnej w dużym muzeum stało się coś dziwnego: nagle zniknął pluszowy zając Zosi. To bardzo smutne, ponieważ Zosia i Feliks są nierozłączni. Kilka dni później nagle przychodzi prawdziwy list, wiadomość od Feliksa prosto ze Średniowiecza. Jest to pierwszy list, który pluszowy zając wysyła z podróży po przeszłości. Kolejne listy przychodzą z czasów Wikingów, Indian, starożytnych Greków, z Dalekiego Wschodu, a także z epoki kamiennej. Listy Feliksa w ciekawy,...
Pod koniec wakacji wydarzyło się coś strasznego. Na lotnisku zaginął pluszowy zając Zosi - Feliks. To prawdziwe nieszczęście, ponieważ Zosia i Feliks nigdy się nie rozstają. Gdy zaczynają się lekcje w szkole, do Zosi przychodzi list z Londynu - od Feliksa! Jest to pierwszy list, który pluszowy zając wysyła ze swojej długiej podróży. Kolejne listy przychodzą z Paryża, Rzymu, Kairu, z safari w Kenii oraz z Nowego Jorku. Feliks ma dar obserwacji, pisze ciekawie i z poczuciem hum...
Bez tajnego planu Zosi i Feliksa to wszystko by się nie wydarzyło! Pluszowy zając, żądny przyrodniczych przygód, szybuje skonstruowanym przez Zosię balonem. Tym samym rozpoczyna się niesamowita podróż wokół błękitnej planety. Kilka dni później przychodzi pierwszy list... Pojawia się coraz więcej listów, które pluszowy zając przesyła z Księżyca, Arktyki, Karaibów, lasów tropikalnych i kontynentu australijskiego. Jego opisy są pełne humoru i zawierają wiele ciekawostek o środ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.