Majówkowy Maraton Czytelniczy

Bączkowski Wiesław Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Samolot bombowo-rozpoznawczy Arado Ar 234, Książka | Bączkowski Wiesław

    W publikacji przedstawiono historie rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie przykłady malowania i oznakowania, zastosowanie oraz dane techniczne pierwszego w świecie niemieckiego samolotu bombowo-rozpoznawczego Arado Ar 234 z okresu II wojny światowej. Opisano także jego wszystkie wersje i odmiany.

    Promocja
    okładka Tajne bronie III Rzeszy, Książka | Bączkowski Wiesław

    W tomiku przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, dane techniczne i zastosowanie niektórych typów tajnych broni III Rzeszy z końca II wojny światowej. Część pierwsza poświęcona jest zespołom dwóch samolotów, stanowiących pierwowzór kierowanych broni lotniczych. System zwany Mistel składał się z większego bezzałogowego samolotu wypełnionego materiałem wybuchowym, połączonego z pilotowanym, naprowadzającym na cel mniejszym samolotem myśliwskim. W pobliżu celu, ...

    Promocja
    okładka Samolot bombowy Short Stirling, Książka | Bączkowski Wiesław

    W tomiku opisano historię rozwoju, wersje i odmiany produkowane seryjnie, budowę, dane techniczne i osiągi jednego z najbardziej znanych brytyjskich ciężkich bombowców czterosilnikowych z okresu II wojny światowej. Razem z samolotami Halifax i Lancaster stanowił on podstawowe uzbrojenie Bomber Command RAF (Dowództwo Lotnictwa Bombowego RAF). W publikacji umieszczono szczegółowy przekrój aksonometryczny samolotu z opisem, dokładne rysunki tablicy przyrządów pilotów i inżynier...

    Promocja
    okładka Samoloty odrzutowe 1939-1945, Książka | Bączkowski Wiesław, Andrzej Zasieczny

    W książce opisano wszystkie konstrukcje samolotów odrzutowych, jakie powstały w latach 1939-1945, czyli w okresie II wojny światowej. Prace nad niektórymi z nich i nad silnikami odrzutowymi stanowiącymi ich napęd pojęto nieco wcześniej, w drugiej połowie lat 30. Część przedstawionych samolotów była jedynie prototypami, jednak kilka trafiło do produkcji seryjnej i weszło do uzbrojenia. W omawianym okresie najwięcej samolotów odrzutowych skonstruowano w Trzeciej Rzeszy i wprowa...

    Promocja
    okładka Samolot bombowy Savoia-Marchetti SM.79, Książka | Bączkowski Wiesław

    W tomiku przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie, sposoby malowania, dane techniczne oraz zastosowanie wszystkich wersji i odmian włoskiego samolotu bombowego i torpedowego Savoia-Marchetti SM.79 Sparviero, używanego podczas II wojny światowej.

    Promocja
    okładka Samolot myśliwski Dewoitine D.52, Książka | Bączkowski Wiesław

    W zeszycie przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie, przykłady malowania i oznakowania, dane techniczne oraz zastosowanie wszystkich wersji francuskiego samolotu myśliwskiego Dewoitine D.520, używanego przez cały okres II wojny światowej. Był to najlepszy francuski myśliwiec biorący dział w obronie Francji przed niemiecką agresją w maju-czerwcu 1940 roku.

    Promocja
    okładka Samolot bombowy Junkers Ju 87 D-H, Książka | Bączkowski Wiesław

    W tomiku przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, uzbrojenie, dane taktyczno-techniczne, zasady malowania i oznakowania oraz zastosowanie niemieckiego samolotu bombowo-szturmowego Junkers Ju 87 D-H z okresu II wojny światowej. Był on jednym z podstawowym narzędzie tzw. wojny błyskawicznej (Blitzkrieg).

    Promocja
    okładka Samolot bombowy Bristol Blenheim Mk I-IV, Książka | Bączkowski Wiesław

    W tomiku przedstawiono historię rozwoju, konstrukcję, wyposażenie, uzbrojenie, sposoby malowania, dane techniczne oraz zastosowanie wszystkich wersji i odmian brytyjskiego dwusilnikowego szybkiego samolotu bombowego Bristol Blenheim Mk I – Mk IV, używanego podczas II wojny światowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.