Bajor Piotr Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kierunek zachód Polityka integracji europejskiej Ukrainy po 1991 roku, Książka | Bajor Piotr

    Książka poświęcona została jednemu z najważniejszych kierunków polityki zagranicznej Ukrainy, jakim jest integracja i wstąpienie do Unii Europejskiej.

    Promocja
    okładka Zarys stosunków międzynarodowych W erze współczesnej globalizacji, Książka | Bajor Piotr, Chwiej Edyta, Iwona Krzyżanowska-Skowronek, Zyblikiewicz Lubomir

    Nowe wydanie cieszącego się od lat niesłabnącym zainteresowaniem podręcznika adresowanego do studentów stosunków międzynarodowych i nauk politycznych. Autorzy dokonali gruntownej aktualizacji publikacji wobec głębokich zmian w globalnej rzeczywistości geopolitycznej i ekonomicznej w ciągu minionych 15 lat, a zwłaszcza w obliczu upadku starych paradygmatów dyscypliny. Podręcznik stanowi literaturę podstawową do przedmiotów takich jak: międzynarodowe stosunki polityczne, między...

    Promocja
    okładka Bezpieczeństwo regionalne Węzłowe problemy i procesy, Książka | Bajor Piotr

    Oddawana w ręce Czytelników książka została poświęcona problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego w ujęciu regionalnym, analizowanego z perspektywy najważniejszych uwarunkowań i procesów wpływających na jego współczesny kształt. Publikacja stanowi zbiór artykułów naukowych przygotowanych przez uznanych specjalistów prowadzących badania w zakresie zagadnień bezpieczeństwa oraz współczesnych stosunków międzynarodowych. Opracowania zawarte w tomie prezentują najnowsze wyniki b...

    Promocja
    okładka Krzyż codziennego życia Rekolekcje wielkopostne, Książka | Bajor Piotr

    Książka stanowi zbiór nauk rekolekcyjnych, które Autor wygłosił w Archikatedrze Wrocławskiej w 2015 r.
    We wstępie do rozważań bp Andrzej Siemieniewski podkreśla, że: „…przypominamy sobie przez te rekolekcyjne medytacje, że Krzyż nie jest tylko przed nami, obok nas czy na zewnątrz nas. (…) Krzyż jest także stałym towarzyszem życia każdego chrześcijanina, ponieważ towarzyszy nam także Ten, który po śmierci krzyżowej zmartwychwstał”.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.