Przyszła wspaniała jesień. Jeżyny już dojrzały, orzechy też, więc myszki z Jeżynowego Grodu miały mnóstwo pracy. Co rano wychodziły na pola zbierać nasiona, jagody i korzonki, by zrobić zapasy. Jesienne przygotowania do zimy zakłóciło nagłe zniknięcie najmniejszej myszki – Prymulki. Gdzie ona się podziała? Co robić? Zrozpaczeni mieszkańcy Jeżynowego Grodu wyruszają w gęste zarośla na poszukiwania bezbronnej myszki… Przeżyj rok w Jeżynowym Grodzie i zbierz wyjątkową ...
Lato było bardzo gorące. Słońce wspinało się co dzień wysoko na niebie, a powietrze nad polami drżało z upału. Wiele myszek gromadziło się po południu w okolicach strumyka i szukało tam ochłody. Majtały łapkami i ogonkami w czystej wodzie. Letnie lenistwo przerwała fantastyczna wiadomość – oto panna Makóweczka Bystrzycka i pan Dereń Mączniak biorą ślub, a wesele odbędzie się nad strumieniem! Tańcom weselnym na tratwie nie było końca. Do czasu, gdy liny, które trzymały ją...
W cudny, szklisty poranek wiosenne słońce zajrzało do wszystkich domków wzdłuż jeżynowego żywopłotu, a okienka w pniach drzew pootwierano na oścież. Wszystkie myszki wstały, ale najwcześniej zrobił to Fredzio. Przecież to jego urodziny!Jaką niespodziankę szykują dla niego mieszkańcy Jeżynowego Grodu? Bo na razie wygląda na to, że zapomnieli o jego urodzinach…Przeżyj rok w Jeżynowym Grodzie i zbierz wyjątkową kolekcję opowieści:1. „Wiosna w Jeżynowym Grodzie”2. „Lato...
Na skraju Kasztanowego Lasu rozpościera się kraina Jeżynowego Grodu…A tam już od rana rozbrzmiewają radosne popiskiwania i tupot łapek. Niesforny myszorek Fredzio nie może spać, bo dziś są jego urodziny. Nie spodziewa się, że wszystkie myszki uwijają się, by przygotować dla niego przyjęcie-niespodziankę: piknik nad brzegiem strumyka! Każdy obiecał przynieść coś pysznego. Na trawie czekają już kandyzowane fiołki, jagodowy pudding, ciasteczka pierwiosnkowe, wino z płatków róży ...
Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.
Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.
Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.
To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.
Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.
To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.