Majówkowy Maraton Czytelniczy

Bartosz Zakrzewski Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Samochody, Książka | Bartosz Zakrzewski, Karol Wiechczyński

    Kultowe samochody wyróżniają się ponadczasowymi i rozpoznawalnymi mimo upływu lat kształtami oraz oryginalnym designem. Wzbudzają podziw i uwielbienie pasjonatów motoryzacji bez względu na panującą modę. BMW 507, Lamborghini Miura, Dodge Viper, Porsche 911, Volkswagen Typ 1 znany jako garbus, Jaguar D-Type, Chevrolet Camaro - to tylko kilka spośród 60 legendarnych modeli zaprezentowanych w książce- od Forda T do Poloneza. Interesujące opisy przybliżające historię i parametry ...

    Promocja
    okładka Schematy pojazdów, Książka | Bartosz Zakrzewski

    Schematy pojazdów to prawdziwa gratka dla tych, których interesuje nie tylko historia danego pojazdu, ale przede wszystkim jego budowa. W książce znajduje się ponad 20 schematów pojazdów m.in. czołgu, helikoptera, promu kosmicznego, wywrotki i wielu innych.

    Promocja
    okładka Samochody, Książka | Karol Wiechczyński, Bartosz Zakrzewski

    Samochody kultowe to takie, których kształty oraz design są ponadczasowe i rozpoznawalne mimo upływu lat. W prezentowanym albumie opisano m.in. bmw 507, lamborghini miura, dodge viper, porsche 911, a także nasze rodzime – syrenę, mikrusa i poloneza. Zajmującym opowieściom towarzyszą piękne zdjęcia.

    Promocja
    okładka 18 Dywizja Piechoty Wojska Polskiego w wojnie polsko-sowieckiej 1919-1921, Książka | Bartosz Zakrzewski

    Publikacja dotyczy 18 „żelaznej”, białostockiej Dywizji Piechoty, która doczekała się odrębnego opracowania monograficznego, gdyż była jedną z najlepszych dywizji Wojska Polskiego w czasie wojny polsko-sowieckiej 1919–1921 r. Jej szlak bojowy biegł przez Podole, Wołyń, Północne Mazowsze, ponownie Wołyń i Polesie. W pracy odtworzono dzieje 18 DP: jej rodowód, skład, struktury organizacyjne, scharakteryzowano dowódców, opisano bitwy stoczone z oddziałami sowieckimi. Ta merytory...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.