Bożena Czarnota Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Kocur i czarownica, Książka | Bożena Czarnota

    Kocur i czarownica
    Opowiadanie, napisane rymowanym wierszem o przygodach kota Węgielka i jego pani, czarownicy. Lekki i rytmiczny tekst i wesołe opowieści o różnych losowych zdarzeniach.

    Promocja
    okładka Cztery psoty na dwa koty, Książka | Bożena Czarnota

    Cztery psoty na dwa koty
    Wiersze różne, opowiadające zjawiskach przyrody, historie o zwierzętach, ptakach i dzieciach. Pisane z rymem, posiadające elementy dydaktyczne, morał lub puentę.

    Promocja
    okładka Kramik z wierszami na dziecięcą nutę, Książka | Bożena Czarnota

    Kramik z wierszami na dziecięcą nutę Wiersze różne, pisane podwójnym rymem w układzie ab,ab, o charakterze dydaktycznym. Książka jest nośnikiem wielu informacji z zachowań zwierząt i ptaków. Pod ich postacią często pokazane są ludzkie przywary i słabości. Prezentuje wiele humorystycznych zdarzeń i daje przykłady jak należy się zachować. Wiersze są rytmiczne i można do nich ułożyć muzykę, stworzyć piosenki. Napisane są w żartobliwym stylu. Mają klasyczne zwieńczenie morałem...

    Promocja
    okładka O pchłach, które miód ukradły, Książka | Bożena Czarnota

    „O pchłach, które miód ukradły” to zbiór rymowanych opowieści dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, traktujących o zwierzętach: ptaszkach, pieskach, kotkach i misiach. Rytmiczne, łatwe do czytania wiersze wprowadzają dzieci w świat zwierząt, ucząc i moralizując w bardzo przystępny sposób. Niemal każdy wiersz okraszony jest ilustracja przeznaczoną do kolorowania, przez co książka jest interaktywna, a każde dziecko może się czuć jej współtwórcą. Wierszowane histo...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.