To nie jest, tak po prostu, kolejna książka o biznesie. To rzecz o tym, jak na lepsze zmieniać świat. W tym swoistym manifeście naszych czasów Branson stawia generalną tezę, że na naszych oczach dobiega końca era industrialna a zaczyna era ludzi. Przywołuje historie przedsiębiorców, którzy wytyczają nowe szlaki przekształcając swoje firmy tak, by stanowiły siłę, czyniącą dobro i społeczny pożytek z korzyścią dla nas wszystkich, całego globu - „Ziemi, planety ludzi”. „Pora po...
Like a Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu to książka napisana z perspektywy założyciela dużego biznesu, który wyzwolił się od biznesowego szablonu, a całą wiedzę jaką ma o skutecznym prowadzeniu przedsiębiorstwa czerpie z własnego, czterdziestoletniego doświadczenia. Książka Richarda Bransona to zebrane w całość najlepsze biznesowe wskazówki autora, które pierwotnie pojawiły się w „New York Times”, a następnie były cytowane na całym świecie od Indii aż po Australię...
Sir Richard Branson to światowej sławy przedsiębiorca i awanturnik, założyciel Virgin Group - jednej z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych marek na świecie.
„Moje wyspy dziewicze” to kontynuacja autobiograficznych „Kroków w nieznane”. Intymna relacja z zawodowego i prywatnego życia Bransona, zapierające oddech relacje z podejmowanych przez niego wyzwań oraz kulisy wielomilionowych transakcji - Branson pisze, tak jak żyje: błyskotliwie i bezkompromisowo.
Żywiołowa, radosna, szokująca i prawdziwa historia przedsiębiorcy stojącego za potęgą imperium Virgin. Jeśli chodzi o biznes (i całą resztę), Sir Richard Branson wyznaje prostą filozofię: baw się najlepiej jak potrafisz, nawet jeśli oznacza to łamanie powszechnie przyjętych reguł. Takie właśnie podejście sprawiło, że mając zaledwie szesnaście lat, rzucił szkołę, by stworzyć prekursorską gazetę „Student” (dyrektor szkoły stwierdził wówczas, że Branson skończy albo jako krymin...
Poznaj sekrety jednego z najbardziej fascynujących przedsiębiorców świata! Przez całe życie dążę do tego, by osiągnąć sukces - jako biznesmen, jako zapalony poszukiwacz przygód, jako autor i, w końcu, jako dumny ojciec i mąż. Chcę się podzielić wszystkim tym, czego nauczyłem się na mojej drodze do sukcesu i co pozwoliło mi być dobrym w tym, co robię. Uwierz w siebie Uwierz, że to, co chcesz zrobić, jest wykonalne Żyj pełnią życia Nigdy się nie poddawaj...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.