Catriona Ward Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sundial ( twarda oprawa), Książka | Catriona Ward

    Nie możesz uciec przed tym, co masz we krwi... Wszystko, czego Rob chciała, to normalne życie. Mąż, dwoje dzieci i ładny dom na przedmieściach zdają się świadczyć o tym, że jej się udało. Ale kobieta boi się o swoją najstarszą córkę, Callie, która zbiera drobne kości i szepcze do wyimaginowanych przyjaciół. Rob dostrzega w dziewczynce mrok, który przypomina jej o przeszłości, od której uciekła. I boi się o bezpieczeństwo drugiej córki. Kobieta postanawia zabrać Callie do domu...

    Promocja
    okładka Sundial, Książka | Catriona Ward

    Nie możesz uciec przed tym, co masz we krwi... Wszystko, czego Rob chciała, to normalne życie. Mąż, dwoje dzieci i ładny dom na przedmieściach zdają się świadczyć o tym, że jej się udało. Ale kobieta boi się o swoją najstarszą córkę, Callie, która zbiera drobne kości i szepcze do wyimaginowanych przyjaciół. Rob dostrzega w dziewczynce mrok, który przypomina jej o przeszłości, od której uciekła. I boi się o bezpieczeństwo drugiej córki. Kobieta postanawia zabrać Callie do domu...

    Promocja
    okładka Ostatni dom na zapomnianej ulicy, Książka | Catriona Ward

    Oto historia seryjnego mordercy, ale nie tylko. To także opowieść o porwanym dziecku, zemście i śmierci. Oraz o pewnym zwyczajnym domu na końcu zupełnie przeciętnej ulicy. Wszystkie te historie są prawdziwe, a jednocześnie w każdej z nich kryje się kłamstwo… Jedno jest pewne – pod ciemnym lasem na końcu zapomnianej ulicy czają się z dawna pogrzebane tajemnice. Być może uznaliście już, że dobrze wiecie, co mieści się w ostatnim domu na tamtej zwyczajnej ulicy. Myślicie, że ...

Catriona Ward Książki

Catriona Ward to amerykańska i brytyjska pisarka specjalizująca się w szeroko pojętej literaturze grozy oraz nieszablonowych powieściach z pogranicza kryminału i thrillera psychologicznego. Autorka przyszła na świat w Waszyngtonie, a dorastała nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Kenii, Jemenie, Maroku oraz na Madagaskarze. Uczęszczała do St Edmund Hall w Oxfordzie, gdzie studiowała anglistykę, a na Uniwersytecie Wschodniej Anglii uzyskała tytuł magistra kreatywnego pisania.

Zanim zaczęła pisać, pracowała jako aktorka. Po przeprowadzce z Nowego Jorku do Londynu zaczęła pracować nad pierwszą powieścią pt. „Rawblood”. Książka została wydana w 2015 roku i okazała się prawdziwym hitem. Najnowsza, i jedyna dostępna w polskim tłumaczeniu, powieść Ward nosi tytuł „Ostatni dom na zapomnianej ulicy”. Niemal od razu po premierze na anglojęzycznych rynkach osiągnęła status bestsellera na wielu listach najpopularniejszych tytułów. Zdobyła uznanie zarówno krytyków literackich, jak i czytelników.

Książki Catriony Ward

Obecnie Catriona Ward ma na swoim koncie cztery trzy powieści: „Rawblood” („The Girl from Rawblood”), „Little Eve” i wydany w Polsce „Ostatni dom na zapomnianej ulicy”. Kolejna książka autorki pt. „Sundial” ma ukazać się w 2022 roku.

„Rawblood” był jej literackim debiutem, za który została uhonorowana nagrodą August Derleth Award dla najlepszej powieści grozy. To jedna z nagród British Fantasy przyznawanych rokrocznie przez British Fantasy Society. Autorka otrzymała to wyróżnienie jeszcze raz za „Little Eve”, dzięki czemu została pierwszą kobietą, która dwukrotnie zdobyła ową nagrodę. Catriona Ward jest także laureatką nagrody Shirley Jackson Awards (2019 za „Little Eve”).

Ostatni dom na zapomnianej ulicy

„Ostatni dom na zapomnianej ulicy” to jedyna książka Catriony Ward dostępna w polskim tłumaczeniu. Powieść ukazała się na naszym rynku w lipcu 2021 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To historia o seryjnym mordercy, porwanym dziecku, śmierci, zemście i pozornie zwyczajnym domu znajdującym się na końcu zapomnianej ulicy. Oraz o dawno pogrzebanych sekretach, które niespodziewanie zaczynają wychodzić na jaw.

Autorka serwuje czytelnikom pełną napięcia i tajemnic opowieść łączącą kryminał i thriller psychologiczny. Fabuła jest nieszablonowa, intrygująca, zaskakująca, a lektura wywołuje szereg emocji. Akcja została przedstawiona z perspektywy kilku bohaterów: Teda, jego kotki i siostry zaginionej przed laty dziewczynki. Ward myli tropy, podsuwa poszlaki, by po chwili zagmatwać całą historię jeszcze bardziej – dzięki temu od rozpoczętej lektury nie sposób się oderwać.

Książkę polecają amerykański mistrz grozy Stephen King i A.J. Finn, autor bestsellerowej „Kobiety w oknie”.

Książki Catriony Ward na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę Catriony Ward pt. „Ostatni dom na zapomnianej ulicy” w formie ebooka i papierowej.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.