Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Rok 1968. W czechosłowackiej Pradze trwa polityczna odwilż, którą próbują zdusić siły wojskowe Układu Warszawskiego. W ogarniętym chaosem mieście członkowie Wydziału tropią dysydentów planujących rewolucję i przekazanie władzy w ręce mitycznych istot.
Toshiro - pierwszy metalowy człowiek na świecie, mechaniczny samuraj, który z mieczem w dłoni, ale też wykorzystując najnowsze zdobycze techniki XIX wieku, broni ludzkości przed niezwykłymi zagrożeniami, od Japonii, przez Europę, aż do Stanów Zjednoczonych. Mieszanka steampunku, westernu, horroru i opowieści samurajskich. W jednym tomie zostały zebrane wszystkie wydane dotychczas przygody Toshiro: poczynając od pierwszego pojawienia się metalowego wojownika z Kioto w „Produk...
Portland, USA, rok 2097. 63% zarejestrowanych obywateli korzysta z cybernetycznych implantów wewnątrzczaszkowych. Wszczepki tego typu wspomagają przetwarzanie informacji w mózgu, poprawiają bądź zastępują pamięć i łączą bezprzewodowo umysł człowieka z siecią. Dzięki temu rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna stały się nieodłączną częścią życia każdego użytkownika. Ale nowe technologie zrodziły zupełnie nowe rodzaje zagrożeń. Nieznani sprawcy uprowadzili sześcio...
Portland, USA, rok 2097. 63% zarejestrowanych obywateli korzysta z cybernetycznych implantów wewnątrzczaszkowych. Wszczepki tego typu wspomagają przetwarzanie informacji w mózgu, poprawiają bądź zastępują pamięć i łączą bezprzewodowo umysł człowieka z siecią. Dzięki temu rzeczywistość rozszerzona i rzeczywistość wirtualna stały się nieodłączną częścią życia każdego użytkownika. Ale nowe technologie zrodziły zupełnie nowe rodzaje zagrożeń. Gang sześćdziesiątek szóstek właśnie...
Josephine Durmaz pracuje dla Scotland Yardu. Już sam fakt, że kobieta jest detektywem jest niezwykły, a jednak Josephine ukrywa jeszcze jeden sekret: posiada amulet o tajemniczych właściwościach. Wystarczy, że upuści na niego kroplę krwi nieboszczyka, aby amulet stworzył w jej umyśle wizje ostatnich chwil życia ofiary.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.