Mój pierwszy atlas zwierząt to książka, w której przewodnikiem po kontynentach jest sympatyczny piesek Pako. Na każdej rozkładówce dzieci znajdą wiele cennych informacji i poznają najciekawsze zwierzęta, które mieszkają na poszczególnych kontynentach. Atlas dostarczy mnóstwo zabawy i wiedzy o zwierzętach oraz ich środowisku życia. Atrakcją tej publikacji jest 20 fascynujących filmików ze zwierzętami w głównych rolach. Żeby je obejrzeć, wystarczy zeskanować kody QR.
Dlaczego wiewiórki mają puszysty ogon? Dlaczego wilki wyją w nocy? Dlaczego miecznik ma miecze? Odpowiedzi na te i inne 200 pytań można znaleźć na stronach tej niesamowitej książki, pełnej zabawnych faktów i ciekawostek o świecie zwierząt! Od lasu i dżungli, po świat wodny, przechodząc przez pustynię i bieguny, zwierzęta z każdego siedliska świata są bohaterami najczęściej zadawanych pytań! AUTOR: Absolwentka nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Mediolanie, Cristina Banfi w...
Wkrocz do świata dinozaurów! Pełen rzetelnej wiedzy, ciekawostek i efektownych ilustracji album, który pozwoli ci odkryć wszystkie tajemnice prehistorycznych gigantów. Ostre zęby i pazury, masywne rogi, mocne pancerze i długie szyje. Dinozaury to najbardziej znane prehistoryczne stworzenia. Zdominowały ziemię na ponad 150 milionów lat i dziś fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy wiesz, skąd się wzięła nazwa dinozaury? To połączenie dwóch greckich słów: deinos (potężn...
Ta książka zaprasza wszystkich małych czytelników do odwiedzenia rozmaitych domów zwierząt: norek, dziupli, gniazd, uli, mrowisk, jam i wielu innych fascynujących kryjówek, w których żyją i wychowują swe młode różni przedstawiciele fauny. W świecie przyrody nie brak genialnych architektów, którzy konstruują nie tylko prawdziwe dzieła sztuki, ale i przemyślne, bezpieczne i bardzo praktyczne siedziby zapewniające ich lokatorom komfort niczym pięciogwiazdkowe hotele! Ta orygin...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.