Bony podarunkowe na Święta

Dagmara Leszkowicz-Zaluska Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Nikomu nic nie mów, Ebook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Jaką cenę trzeba zapłacić za miłość? Rok 1967. Dwudziestoletnia Tonia Gollab przylatuje na kilka dni z Londynu do Poznania, by jako stażystka polskiej sekcji BBC zrealizować materiał o Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jest to jej pierwsza wizyta w kraju, którego nie pamięta, wyemigrowała bowiem wraz z rodzicami we wczesnym dzieciństwie. Na prośbę wuja dziewczyna przewozi z Warszawy do Poznania plik dolarów, które ma dostarczyć do Okrąglaka Czesławowi Krawczykowi, poz...

    PromocjaNowość
    okładka Czas pokory. Dziewczyna z kamienicy. Tom 3. , Ebook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Połączyła je kamienica przy Gnieźnieńskiej w Pleszewie, a rozdzieliła druga wojna światowa. Stefania Niemyjska, przedwojenna nauczycielka i emancypantka, zostaje aresztowana przez Gestapo za prowadzenie tajnych kompletów. Trafia do obozu pracy Wiesengrund i ostatecznie do obozu śmierci Auschwitz-Birkenau. Helena Szewczyńska, łączniczka AK, działaczka akcji dywersyjno-sabotażowych w ramach podwydziału „N”, przemyca do Pleszewa swojego osieroconego kuzyna Henia. Jednocześnie an...

    Promocja
    okładka Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei. , Ebook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Pierwszy tom porywającej sagi historycznej porównywanej do Stulecia winnych.Powieść o zwykłych ludziach, którzy w przededniu Powstania Wielkopolskiego, żyli, cierpieli, kochali i budowali podwaliny rodzącej się Drugiej Rzeczpospolitej.Luty 1916 roku. Dwudziestoletnia Irena Kałuża wyjeżdża na zawsze z rodzinnego Pleschen do Westfalii, za chlebem. Zostawia córkę, trzyletnią Helenę, która jest owocem zakazanego związku z pruskim oficerem. Dziewczynkę wychowuje babcia oraz cała k...

    Promocja
    okładka O nic nie pytaj, Ebook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Druga wojna światowa ma się ku końcowi, ale na ziemiach polskich rozpoczyna się kolejny konflikt. Jest to przemilczana i zapomniana przez historię – chociaż równie krwawa jak poprzednia – wojna bratobójcza. Batalia toczy się o władzę w odradzającej się Polsce, a naprzeciwko siebie stają ci, którzy niegdyś mieli wzniosłe ideały i dla których odradzająca się Polska miała być domem i spokojną przystanią. W tym podłym czasie dwudziestodwuletnia Lonia Bielak, córka podkuchenne...

    Promocja
    okładka Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru. , Ebook | Dagmara Leszkowicz-Zaluska

    Dalsze losy bohaterów porywającej sagi i mieszkańców niewielkiej kamienicy na tle dwudziestolecia międzywojennego.Helena wkracza w dorosłe życie, podejmuje pierwszą pracę, rozpoczyna pierwszy poważny związek i żegna przyjaciółkę Ryfkę Gellert, która wyjeżdża na studia do Poznania. Losy dziewczyny nierozerwalnie splecione są z pozostałymi mieszkańcami: Feliksem i jego rodzicami, Żydem ateistą Fridmanem, ciotką Stefanią, która jest szanowaną nauczycielką języka polskiego w Koed...

Dagmara Leszkowicz-Zaluska Ebooki

Dagmara Leszkowicz-Zaluska to polska dziennikarka i pisarka, autorka powieści z cyklu “Dziewczyna z kamienicy”, który przyniósł jej rozpoznawalność i uznanie wielu czytelniczek oraz czytelników. Leszkowicz-Zaluska przez wiele lat była korespondentką Agencji Reuters - od 2018 roku pracuje w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie początkowo pełniła funkcję redaktor naczelnej anglojęzycznych tekstów, a od maja 2022 roku jest zastępczynią redaktora naczelnego PAP. Literacko Dagmara Leszkowicz-Zaluska zadebiutowała w 2022 roku powieścią “Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei”, pierwszym tomem sagi rodzinnej rozgrywającej się w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W październiku tego samego roku ukazał się drugi tom serii, “Dziewczyna z kamienicy. Czas wyboru”.

Saga “Dziewczyna z kamienicy”

Oparta na doświadczeniach własnej rodziny historia stworzona przez Dagmarę Leszkowicz-Zaluską szybko znalazła wierne grono odbiorców. Wydana przez Wydawnictwo Słowne saga “Dziewczyna z kamienicy” rozpoczyna się tomem “Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei”. W przededniu Powstania Wielkopolskiego w lutym 1916 roku dwudziestoletnia Irena Kałuża opuszcza rodzinne Pleschen w Westfalii, by wyruszyć za chlebem. Zostawia w domu trzyletnią Helenę, owoc zakazanego związku z pruskim oficerem. Dziewczynka wychowywana jest przez babcię i wszystkich mieszkańców ich kamienicy - od bogatych właścicieli, przez żydowską rodzinę, zubożałą ziemiankę, po aspirującego aplikanta radcowskiego i szewca z rodziną. Gdy na świecie toczy się wojna, w kamienicy przy Gnieźnieńskiej 10 płynie w miarę normalne życie. Sprzeciw przeciw germanizacji, walka o byt i dramaty rozstań przeplatają się z codziennymi chwilami szczęścia, przyjaźnią, miłością oraz życzliwością. Kontynuację ich losów poznajemy w “Dziewczynie z kamienicy. Czasie wyboru”. Mała Helenka jest już dorosłą kobietą, która podejmuje pierwszą pracę i musi pożegnać się z przyjaciółką, Ryfką Geller, kiedy ta wyjeżdża na studia do Poznania. Życie, pomimo problemów, jakie rozgrywają się w Drugiej Rzeczypospolitej, toczy się w miarę normalnie. Helena spotyka się ze zdolnym cieślą, Józkiem Biedałą, a ciotka Stefania, szanowana nauczycielka języka polskiego w Koedukacyjnej Szkole Powszechnej, przyjaźni się z uznanym teraz i zamożnym adwokatem Aleksandrem. Mimo sprzeciwu Heleny Adela wciąż pracuje, choć dziewczyna uważa, że babcia powinna już odpocząć od ciężkiej pracy. Rytm życia w kamienicy przy Piłsudskiego 10 (niegdyś Gnieźnieńskiej) zostaje zaburzony, gdy po pięciu latach studiów do domu powraca Feliks, starszy syn państwa Szewczyńskich, zdolny i ambitny lekarz. Z kolei do mieszkania po Aleksandrze Millerze wprowadza się Eugeniusz Friedman, lwowski muzyk i niedoszły inżynier. Na dodatek Stefania zapada na tajemniczą chorobę… Wszystkie części sagi “Dziewczyna z kamienicy” Dagmary Leszkowicz-Zaluskiej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.