Kiedy wreszcie będą Święta w rodzinie krokodyla i żyrafy? Krokira i Raffolo nigdy nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia. Uważają, że na pojawienie się pierwszej gwiazdki zawsze trzeba czekać baaaardzo długo. Natomiast mama żyrafa i tata krokodyl, którzy jak zwykle mają przed świętami ręce pełne roboty, są całkowicie odmiennego zdania. Dla nich Boże Narodzenie każdego roku przychodzi o wiele za szybko. Tym bardziej, że zazwyczaj nic nie idzie zgodnie z planem i co rusz przy...
Tata, mama i dwoje dzieci. Niby całkiem zwyczajna rodzina. No, nie do końca, bo tata to mały krokodyl, a mama to żyrafa, jego wielka miłość. Również dzieci wyglądają trochę inaczej niż w innych rodzinach. Mimo to wszyscy bardzo się kochają i trzymają razem. Nawet wówczas, gdy dochodzi do niebywałych wydarzeń, jak podczas pewnego całkiem zwyczajnego śniadania…
Krokodyl i żyrafa postanowili wyruszyć na wycieczkę do miasta. Niestety, pomysł okazał się nie najlepszy, gdyż osobliwa para zwracała uwagę niemal wszystkich, stając się przedmiotem kpin. Wszędzie wytykano ich palcami do czasu, aż zdarzyło się coś strasznego. Coś, co zapadło wszystkim w pamięć i sprawiło, że na ogromną żyrafę i malutkiego krokodyla zaczęto patrzeć zupełnie inaczej… Kolejna seria szalonych przygód oryginalnej, jedynej w swoim rodzaju pary, dla której – jak si...
Zakochana żyrafa i wpatrzony w nią krokodyl bardzo chcieli zamieszkać razem. Łatwo powiedzieć. Tylko jak znaleźć odpowiedni dom, gdy różnica wzrostu wynosi prawie dwa metry? Jak to zrobić, żeby coś, co jest idealne dla malutkiego krokodyla, było równie dobre dla wielkiej żyrafy? Wydawało się, że nigdy nie uda im się rozwiązać tego problemu w sposób, który zadowoliłby ich oboje. Jednak okazało się, że dla zakochanych nie ma rzeczy niemożliwych. Żyrafa i krokodyl wpadli na zna...
W życiu małego krokodyla nagle wszystko stanęło na głowie. Powodem takiego stanu była miłość. Krokodyl zakochał się bowiem, i to w nie byle kim. Jego wybranką była duża żyrafa, co stanowiło ogromny problem. Biedak zastanawiał się nieustannie, co zrobić, żeby ukochana choć raz obdarzyła go spojrzeniem. Sprawa niemal beznadziejna, w przypadku gdy jej głowa sięgała chmur, podczas gdy jego znajdowała się tuż nad ziemią. Ale dla chcącego, zwłaszcza zakochanego, nie ma takich trudn...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.