W książce, którą trzymasz w ręku zaprezentowano 100 najwspanialszych zabytków kultury na świecie. Opisano tutaj budowle, które przetrwały setki i tysiące lat, np. piramidę Cheopsa, Wielki Mur Chiński, posągi Moai, znaczną część poświęcono najpiękniejszym katedrom i kościołom, np. katedrze w Paryżu czy katedrze w Kolonii, nie zabraknie też malowniczych zamków i skrywających ogromne ilości dzieł sztuki muzeów. 100 cudów kultury to ciekawe teksty wzbogacone pięknymi zdjęciami....
Nasza Polska. Słynne muzea to album dla wszystkich miłośników sztuki zarówno dawnej, jak i współczesnej. W książce zaprezentowano najciekawsze muzea znajdujące się w obrębie polskich granic. W publikacji zamieszczono informację o lokalizacji omawianego obiektu, jego charakterystykę, wiadomości dotyczące zwiedzania oraz ciekawostki. Całość uzupełniają piękne, malownicze fotografie.
Ludzie od najdawniejszych czasów marzyli o lataniu i przez wieki próbowali tworzyć konstrukcje, które wzbiją się w powietrze. Po bardzo wielu latach marzenie ludzkości spełniło się i człowiek wzbił się w powietrze. Książka Podniebny świat to opowieść o spełnianiu tych marzeń, odnajdziesz tutaj historię lotnictwa w pigułce, dowiesz się, jakie były pierwsze podniebne konstrukcje oraz kiedy i dlaczego lotnictwo stało się jednym z najważniejszych środków transportu.
Najpiękniejsze miejsca świata to piękny album, który jest przewodnikiem po najwspanialszych zakątkach naszej planety oraz najokazalszych budowlach, kościołach, muzeach i zamkach świata. Na kartach tej wyjątkowej książki znajdują się m.in. najbardziej charakterystyczna budowla w Barcelonie – kościół Sagrada Família projektu Antonio Gaudiego, francuskie Luwr i Wersal, Rijksmuseum w Holandii, hiszpański zamek Alcázar położony w malowniczej Segowii. Nie mogło tu zabraknąć przepię...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.