Farma już nigdy nie będzie taka sama! Na Farmie pojawia się niespodziewany gość z zewnętrznego świata, który przynosi jej mieszkańcom, bohaterom Złotej Ery, wieści ze Spiral City. Przybycie córki Czarnego Młota budzi wspomnienia, a zarazem daje Abrahamowi, Gail i spółce nadzieję, że wreszcie uda im się opuścić to dziwaczne więzienie.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Black Hammer #7–11 i #13 wydawnictwa Dark Horse Comics.
Nadchodzi Dzień Sądu! Mega-City One to pełna niebezpieczeństw metropolia przyszłości w której kwitnie przestępczość. Porządek utrzymują tutaj doświadczeni stróże prawa, będący sędziami, ławą przysięgłych i katami w jednej osobie. Najtwardszym z nich wszystkich jest Sędzia Dredd. On jest prawem. Tom 17 zawiera m.in. historię Dzień Sądu w której Sędzia Dredd i Radioaktywny Pies Johnny Alpha muszą połączyć siły, aby powstrzymać złego Sabbata i jego hordy zombie przed zniszczenie...
Pierwszy tom monumentalnej sagi poświęconej wikingom! Wyspy Brytyjskie, podzielone na liczne królestwa Anglów, Sasów, Piktów i Irlandczyków, stanowiły łakomy kąsek dla wikingów szukających żyznej ziemi pod uprawy i bogatych klasztorów do złupienia. Z czasem jednak, gdy stare pogańskie wierzenia stopniowo ustępowały miejsca chrześcijaństwu, rozpoczął się zmierzch panowania Ludzi Północy nad Anglią, Szkocją i Irlandią. W kilku opowieściach autorzy komiksu ukazują różne oblicza ...
Pierwszy tom serii o nietypowej grupie superbohaterów. W trakcie walki z wrogiem zagrażającym całemu światu najwięksi bohaterowie Spiral City zostali przeniesieni do równoległej rzeczywistości, w której nikt nie słyszał o ich dokonaniach. Co gorsza, zostali uwięzieni w ciałach nie do końca odpowiadających ich osobowościom. Herosi czują się zapomniani i odrzuceni. Z nieznanych powodów muszą mieszkać na małej farmie, a tajemnicza siła, której nie są w stanie pokonać, nie pozwa...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.