Lecisz nad sztormowym morzem, tysiące kilometrów od brzegu...To podróż pełna niebezpieczeństw. Deszcz chłoszcze wzburzoną, wirującą wodę, lecz ty nie przerywasz lotu.Jesteś albatrosem poszukującym pożywienia - twoje życie upływa na nieustannym wędrowaniu.To tylko jedna z 20 niesamowitych opowieści o migracjach zwierząt, zawartych w tej książce. Najrozmaitsze gatunki wszelkich rozmiarów odbywają niezwykłe podróże po naszej planecie, mimo niesprzyjającej pogody, chowając się pr...
Długo wyczekiwany -- równie piękny, jak poprzednie -- kolejny tom poświęcony gatunkom zagrożonym autorstwa Jenni Desmond. Tym razem autorka zaprasza do bliższego poznania życia i obyczajów pięknego i mądrego, największego ssaka na lądzie - słonia. Tę popularnonaukową książkę wypełniają malarsko-ekspresyjne krajobrazy oraz wizerunki zwierząt naznaczone atmosferą i emocjami. Jenni Desmond jest stypendystką fundacji Maurice'a Sendaka, autorką docenionych na świecie książek "Pł...
Kołysanka o największym stworzeniu na naszej planecie. Zapraszamy w podróż do świata, w którym rośnie się w tempie czterech kilogramów na godzinę i nigdy nie zasypia. Pięknie ilustrowana książka popularnonaukowa, która wprowadza dzieci w świat ogromnego wieloryba. Przedstawione w niej fakty zestawione są z codziennymi sprawami, dzięki czemu informacje łatwo zapadają w pamięć i uwrażliwiają na niesamowitość świata przyrody. Przepełniona uderzająco pięknymi akwarelami książka...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.