Możesz narysować wszystko! To ty rządzisz w tej książce! Możesz narysować kogokolwiek i cokolwiek zechcesz, a twoje rysunki będą opowiadały własne historie. A zatem puść wodze wyobraźni i zacznij rysować. Potrzebujesz jedynie podstawowych przyborów plastycznych: długopisów, flamastrów, ołówków, kredek, farb i pędzli.
Książka o mnie To książka w całości o tobie! Czas wypełnić jąrysunkami i całą masą faktów z twojego życia. Od informacji o tym, kim jesteś i co kochasz, przez to co jesz, kończąc na tym czego się boisz. Ta książka chce wiedzieć o tobie wszystko! Daj się ponieść fantazji i stwórz swoje własne dzieło – książkę o tobie.
Rysuj, maluj, wycinaj, naklejaj, odbijaj! Dorysuj uśmiech Monie Lizie, złap tęczę za pomocą kartki, a potem zabierz linię na spacer. Stwórz kubistyczny portret jak Picasso, zrób kolaż w stylu Matisse’a i wymyśl coś tak tajemniczego jak obrazy Magritte’a. Uruchom wyobraźnię i przekonaj się, że sztuka jest świetną przygodą! „Zróbmy sobie arcydziełko” to 224 strony pełne pomysłów, ćwiczeń i informacji, które wciągają młodych czytelników do pasjonującej zabawy w sztukę. Twórcze z...
Nowa książka aktywnościowa autorki popularnego „Zróbmy sobie arcydziełko”.
Tym razem Marion Deuchars proponuje młodym
czytelnikom niezliczone aktywności plastyczne,
do których potrzebne są wyłącznie własne dłonie i tusz.
Z tej interaktywnej książki dzieci dowiedzą się, jak zrobić litery, wzorki, zwierzęta, postacie, a nawet całe dzieła sztuki za pomocą własnych odcisków palców. Czas na zabawę w odciskanie!
Interaktywna książka do rysowania i uzupełniania, która w każdym dziecku obudzi młodego artystę. Rysuj, maluj, wycinaj, naklejaj, odbijaj! Dorysuj uśmiech Monie Lizie, złap tęczę za pomocą kartki, a potem zabierz linię na spacer. Stwórz kubistyczny portret jak Picasso, zrób kolaż w stylu Matisse’a i wymyśl coś tak tajemniczego jak obrazy Magritte’a. Uruchom wyobraźnię i przekonaj się, że sztuka jest świetną przygodą! „Zróbmy sobie arcydziełko” to 224 strony pełne pomysłów,...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.