Książka dla najmłodszych i tych trochę starszych w formie leporello: kartonowe strony, grube kontury, kontrastowe kolory. Wspomaga naukę mówienia i doskonalenie dykcji poprzez naśladowanie wyrazów dźwiękonaśladowczych imitujących dźwięki wydawane przez instrumenty.
Teresa jest tamburmajorką. A kto gra na klarnecie? Wesoła, kolorowa orkiestra przemierza w pochodzie ulice miasteczka. Okazuje się, że nie tylko instrumenty wydają ciekawe dźwięki...
Królewicz Józef ucieka z pałacu do miasta! Jakie przygody go tam czekają? Zeszyt edukacyjny z naklejkami i mnóstwem twórczych zadań plastycznych dla pięciolatków. Nawet mieszkanie we wspaniałym zamku z dwunastoma wieżami i bujanie się na królewskiej huśtawce może się czasem znudzić. Królewicz Józef postanawia sprawdzić, jak wygląda życie w mieście. Razem z nim pięciolatki będą podróżować pociągiem i samolotem, odwiedzą kawiarnię i muzeum, będą jeździć na hulajnodze i puszcza...
Kiedy smok i królewna ruszają razem w daleką drogę, na pewno spotka ich coś niezwykłego. Zeszyt edukacyjny z naklejkami i mnóstwem twórczych zadań plastycznych dla czterolatków. Rozpoznaj ślady smoka! Zmień swoją rękę w pazurzastą smoczą łapę! Wymyśl, jak wspiąć się na szczyt góry! Pewnego razu smok z gęstego lasu i nieustraszona królewna wybrali się razem na wędrówkę. Pomóż im przedostać się przez góry, pobaw się razem z nimi w kałuży i zobacz, kogo spotkali po drodze – a pr...
Królewna Emilia zaprasza trzylatki do zabawy! Zeszyt edukacyjny z naklejkami i mnóstwem twórczych zadań plastycznych dla najmłodszych. Dawno temu, za siedmioma murami i za trzema kolorowymi drzewami, byli sobie piegowata królewna, która miała zdecydowanie za dużo ubrań, oraz królewicz, który wybrał się do niej w odwiedziny. Wymyśl, jak ozdobić królewskie korony, narysuj smocze zęby, zbuduj most i wejdź na wieżę, a przy okazji rysuj linie i proste kształty, maluj, koloruj, baz...
GOTUJEMY to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu - pełna zadań do rozwiązania i kolorowania. To nie tylko interaktywna kopalnia wiedzy i kulinarnych ciekawostek, ale też pomoc w nauce alfabetu oraz liczenia! GOTUJ, RYSUJĄC! BAW SIĘ, GOTUJĄC! Tu coś skwierczy, tam coś kipi, z garnków bucha para... a czarny kot chce nam ukraść kotlety! Rysuj, gryzmol i baw się książką z kulinarnymi zadaniami. Razem upichcimy coś pysznie kolorowego!
Kiedy smok i królewna ruszają razem w daleką drogę, na pewno spotka ich coś niezwykłego. Zeszyt edukacyjny z naklejkami i mnóstwem twórczych zadań plastycznych dla czterolatków. Rozpoznaj ślady smoka! Zmień swoją rękę w pazurzastą smoczą łapę! Wymyśl, jak wspiąć się na szczyt góry! Pewnego razu smok z gęstego lasu i nieustraszona królewna wybrali się razem na wędrówkę. Pomóż im przedostać się przez góry, pobaw się razem z nimi w kałuży i zobacz, kogo spotkali po drodze –...
Urzekająca prostotą i dowcipem dwustronna kartonowa książeczka o dwóch pracowitych braciach.
Jeden ubiera się na czarno, drugi na biało. Jeden pracuje w dzień, drugi w nocy. To dwaj bracia: kominiarz i piekarz. Czym jeszcze się różnią, a w czym są podobni? Opowiedzą wam o tym zabawne, czarno-biało-czerwone ilustracje i zwięzły rymowany tekst zgrabnie wykorzystujący uwielbiane przez maluchy wyrazy dźwiękonaśladowcze.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.