Lato. Czas gofrów, lodów, zabaw na dworze i spania do późna. Kasia się cieszy – w końcu kto nie lubi wakacji. Jest tylko jeden mały problem – ujadający potworek, który ma na imię Mucha i w którym przy odrobinie dobrych chęci można rozpoznać psa. Za psem podąża Baba Jadzia – postrach dzieci z okolicy. Wszyscy jej unikają, a już mistrzami w tym są Kasia i Łukasz. Jak to jest zajrzeć w paszczę lwa? To znaczy – do mieszkania przykrej sąsiadki? Wkrótce oboje się o tym przekonują...
Mały smoczek Fufu jest inny, dlatego inne smoczki śmieją się z niego, dokuczają mu albo po prostu – nie zwracają na niego uwagi. Mama jednak uparcie mu powtarza: „Nigdy się nie zmieniaj, bądź sobą, Fufu!”. W tej historii Fufu przekonuje się, że warto być sobą. Książka interaktywna – na każdej stronie dziecko decyduje, co stanie się dalej.
Fenek bardzo się cieszy, bo razem z rodzicami i Fenią jedzie odwiedzić znajomych, którzy mają synka w jego wieku. Nastawia się na świetną zabawę, ale nowy kolega zachowuje się w sposób, którego Fenek na początku nie rozumie. Dlaczego? To książka o budowaniu relacji z osobami w spektrum autyzmu. Dzięki tej książeczce dziecko: - zrozumie, jak ważna jest tolerancja dla czyjejś odmienności - zrozumie, że każdy ma prawo do swoich nawyków - dowie się, jakie cechy mogą przejawiać...
Fenek bardzo lubi rozmawiać, dlatego dziwi się, kiedy spotyka w kawiarni rówieśnika, który się nie odzywa... Zastanawia się, czy może nieznajomy chłopiec boi się mówić. W czym jest problem? Dlaczego tak jest i czy w ciszy też można się porozumieć? To książka o budowaniu relacji z osobami z mutyzmem wybiórczym. Dzięki tej książeczce dziecko: - zrozumie, że niektóre dzieci mogą mieć trudności z wypowiadaniem się - uświadomi sobie, że nasze ograniczenia nas nie definiują - do...
Fenek uwielbia prace plastyczne, więc jest bardzo zadowolony, że razem z przyjacielem weźmie udział w warsztatach. Na początku nie wszystko idzie po jego myśli. Czy nowo poznana koleżanka jest niegrzeczna czy nadpobudliwa? I co to w ogóle oznacza? To książka o budowaniu relacji z osobami z nadpobudliwością. Dzięki tej książeczce dziecko: - zrozumie, że nadpobudliwość nie jest tym samym co niegrzeczne zachowanie - uświadomi sobie, że każdy z nas ma inne potrzeby - pozna spo...
Fenek jest już duży i zwiedził dużo ciekawych miejsc. Wiele razy odwiedzał swoich dziadków, którzy mieszkają na wsi, ale jeszcze nigdy nie zostawał u nich sam na dłuższy czas. Czy uda mu się przeżyć u dziadków ciekawą przygodę? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyjcie do książeczki!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.