Bony podarunkowe na Święta

Dominika Latusek-Jurczak Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zasady zarządzania, Książka | Dariusz Jemielniak, Andrzej K. Koźmiński, Dominika Latusek-Jurczak

    Podręcznik Zasady zarządzania przygotowany został przez grono naukowców i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich uczonych z zakresu nauk o zarządzaniu, profesorem Andrzejem K. Koźmińskim na czele. Podejmowane w książce zagadnienia są równie silnie osadzone w praktyce, jak i w teorii. Gwarantuje to przyjęta w niej koncepcja metodyczna - każdy rozdział zbudowany jest według tej samej konwencji, która ułatwia nie tylko swobo...

    Promocja
    okładka Polskie przedsiębiorstwa w Dolinie Krzemowej Raport z badań, Książka | Dominika Latusek-Jurczak

    Książka jest rodzajem „reportażu badawczego” o obecności polskich firm w słynnej Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Autorka, profesor zarządzania i wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego, przedstawia wyniki pionierskich badań dotyczących współpracy polskich firm high-tech z firmami amerykańskimi. Dolina Krzemowa, w której od lat powstają przełomowe innowacje technologiczne, stanowi dobry punkt odniesienia dla zrozumienia współczesnych wymagań kooperacji z organizacjami wyznac...

    Promocja
    okładka Zaufanie w zarządzaniu organizacjami, Książka | Dominika Latusek-Jurczak

    W warstwie badawczej Autorka podejmuje próbę odpowiedzi na obecne wyzwania w obszarze badań nad zaufaniem w naukach o zarządzaniu, takie jak:
    - budowanie zaufania w środowisku charakteryzującym się niskim poziomem zaufania lub nieufnością
    - doświadczanie zaufania w codziennym funkcjonowaniu
    - wielopoziomowość i kontekstowość pojęcia zaufania

    Promocja
    okładka Rozwój teorii organizacji Od systemu do sieci, Książka | Andrzej K. Koźmiński, Dominika Latusek-Jurczak

    Książka Rozwój teorii organizacji stanowi pierwszą w polskiej literaturze intelektualnie błyskotliwą i współczesną syntezę teorii organizacji. Na 140 stronach autorzy przedstawiają „subiektywną opowieść” o historii rozwoju teorii organizacji, próbując odpowiedzieć na pytanie, „dlaczego (i po co) w teorii organizacji pojawiały się kolejne koncepcje czy szkoły naukowe i w jaki sposób wzbogacały one możliwości opisu i zrozumienia zjawiska organizowania?”. Jak pisze prof. Krzyszt...

    Promocja
    okładka Klasyka teorii zarządzania Ćwiczenia, przykłady, testy, Książka | Dariusz Jemielniak, Dominika Latusek-Jurczak, Kaja Prystupa

    Skrypt w sposób skondensowany przedstawia najważniejsze informacje przekazywane na ćwiczeniach, stąd może stanowić użyteczne narzędzie do przygotowania się do zajęć bądź powtórki materiału. Charakter uzupełniający wobec podstawowego podręcznika przedmiotu – do opanowania wiedzy z zakresu podstaw organizacji i zarządzania niezbędne jest korzystanie z podręcznika.

    Promocja
    okładka Zarządzanie Teoria i praktyka w pigułce, Książka | Dariusz Jemielniak, Dominika Latusek-Jurczak

    Książka zawiera studia przypadku oraz „ćwiczenia” do podstawowego i obowiązkowego dla wszystkich studentów uczelni biznesowych przedmiotu „Podstawy teorii organizacji i zarządzania”.
    Ten przedmiot jest wykładany na I roku studiów z dziedziny biznesu i musi go zaliczyć każdy student.
    Jest to nowe wydanie „Ćwiczeń” wydanych po raz pierwszy w 2005 r. Autorami są młodzi, ale już znani z bogatego dorobku naukowego profesorowie z Akademii Leona Koźmińskiego.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.