Jedz zdrowo i ciesz się pełnią życia w zgodzie ze swoją grupą krwi! Poznaj charakter swojej grupy krwi Naucz się współpracować ze swoim organizmem, zamiast z nim walczyć Dowiedz się, co jeść, aby czuć się dobrze i dobrze funkcjonować Poznaj zalecenia żywieniowe dostosowane do polskich warunków Książka zawiera dodatek: Zestawienia produktów, wskazówki i przepisy kulinarne dla ludzi z poszczególnymi grupami krwi Życie w czterech stylach: 0, A, B, AB Sprawdź, do której grupy n...
Wiedza + akceptacja = klucz do harmonii. Zakochaj się w sobie, czyli jak przestać sabotować własne działania Nie rób tego, czyli jak uniknąć dziewięciu sporych błędów przy odchudzaniu Posłuchaj swojego ciała, czyli zacznij się ruszać i jeść zgodnie z Twoją grupą krwi Każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramywie, że to niełatwa sprawa. Na każdym kroku czyhają jakieś pokusy, zmiana diety powoduje przykre efekty uboczne, a wskazówka wagi nie chce spektakularnie polecieć w dó...
Zajrzyj do dietetycznego skarbca z przepisami na cały rok! Zdrowe odżywianie, detoksykacja i dieta bezglutenowa, czyli jak działa Twój organizm Jadłospisy od wiosny do zimy, czyli co warto uwzględnić w diecie w każdym sezonie Produkty bezglutenowe, kwaso-i zasadotwórcze, czyli do czego przydają się ściągi O zdrowym odżywianiu napisano już pewnie miliony książek. W każdej księgarni zalegają całe stosy podobnej literatury — a miliony ludzi nadal borykają się z pro...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.