Papierowe zabawy doskonalą sprawność manualną i ćwiczą orientację na kartce. Dzieci, składając koła i kwadraty, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, niezbędną do prawidłowego czytania i pisania, oraz uczą się działać zgodnie z instrukcją. Wszystkie zamieszczone w publikacji projekty są autorstwa Doroty Dziamskiej. Atrakcyjne papierowe modele pozwalają dziecku poczuć się twórcą i cieszyć się z efektów swojej pracy.
Witajcie w papierowej wiosce smerfów!!! Z kolorowych kwadratów stworzymy smerfną wioskę. Złożymy modele Smerfetki, Papy Smerfa, Lalusia, Śpiocha, Zgrywusa, Gargamela i innych. Smerfy w naszych kompozycjach będą się bawić w ogrodzie, dostawać prezenty, huśtać na huśtawce, a także świętować swoje pięćdziesiąte urodziny!
Modele czapek, które możemy wykorzystać na balu kostiumowym - czapka wikinga, czapka błazna, czapka japońska, czapka napoleońska, czapka kapitańska, czapka samuraja, górnika - ale możemy je potraktować jako moduł bardziej złożonych form, takich jak pierścienie, pudełka bombki, a nawet rakieta kosmiczna. A także czapka kibica!
Kolorowe ilustracje i zdjęcia!
Trzecia w serii "ABC origami" książka z modelami form płaskich z kółeczek, tym razem poświęcona misiom z ulubionych książek dla dzieci. Zapraszamy do świata naszych ukochanych misiów i ich przyjaciół. Z papierowych kółek złożymy Uszatka, Paddingtona i Kubusia Puchatka a także Kłapouchego, Tygryska i Kangurzycę. Wykonamy kompozycje przedstawiające naszych bohaterów w różnych sytuacjach, a niektóre z nich ustawimy w przestrzeni, tworząc papierowy teatrzyk.
ABC ORIGAMI to cykl książek, które wprowadzają w świat wschodniej sztuki składania papieru. Składaliśmy już formy płaskie i przestrzenne z rozmaitych płaszczyzn oraz poznaliśmy technikę kiri-origami płaskie z koła. Tym razem będziemy składać formy z naciętych kółek, kwadratów i trójkątów. Do tej zabawy potrzebny jest nie tylko papier, ale także nożyczki. Przed składaniem papierową płaszczyznę nacinamy odpowiednią metodą, co pozwoli nam wykorzystać nowe możliwości kształtowan...
Technika origami płaskie z kwadratu polega na odpowiednim składaniu kolorowych kwadratów różnej wielkości i formowaniu z nich modeli, które następnie są lekko podklejane na kolorowym kartonie. Można z nich ułożyć m.in. kwiaty i kompozycje roślinne, lwa, żyrafę i inne zwierzęta, domki i postaci z bajek na przykład Czerwonego Kapturka. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.
Origami modułowe polega na składaniu form z tak samo złożonych elementów, czyli modułów. To już druga książka w naszej serii poświęcona formom modułowym, tym razem wykonanym z kwadratów. Z modułów zbudujemy kostki, pudełka, pierścienie, bombki i lampiony, ale także modele zwierząt i kwiatów.
Technika origami płaskie z koła polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół różnej wielkości i formowaniu z nich modeli, które następnie są lekko podklejane na kolorowym kartonie. To niewiarygodne, jak wiele form można ułożyć z kół: kwiaty, zwierzęta (żabka, jamnik, wiewiórka, królik), choinkę, koszyczek wielkanocny, Świętego Mikołaja, pajace, lalki. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Dorota Dziamska jest doświadczonym pedagogi...
Tym razem przeniesiemy się w świat bohaterów ulubionych książek. Z kolorowych kółek wyczarujemy postaci krasnoludków, czarownicy, królewny Śnieżki, Małej Syrenki, Pippi Langstrump, a nawet Harry’ego Pottera! Technika origami płaskie z koła polega na odpowiednim składaniu kolorowych kół i modelowaniu z nich form, które należy następnie delikatnie podkleić na kolorowym kartonie. Wspaniała zabawa dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej! Kolorowe ilustra...
Książka zawierająca modele, które można wykorzystać jako elementy bożonarodzeniowych dekoracji świątecznych: piękne ozdoby na choinkę, dekorację klasy (klasowego drzewka świątecznego) ale też drobne upominki pod choinkę. Wszystkie formy zostały wyprowadzone z kwadratu. Autorka zaprojektowała je z myślą o wspólnym przedświątecznym składaniu przy szkolnej lub przedszkolnej ławce czy rodzinnym stole.
Formy origami przedstawione w tej książce są bardzo różnorodne. Znajdziemy wśród nich portrety i sylwetki znanych postaci historycznych, takich jak np. Matka Teresa z Kalkuty, cesarzowa Józefina, Napoleon, Jan Paweł II, Juliusz Cezar, Kleopatra, Charlie Chaplin. Są tu też obrazki przedstawiające bohaterów legend, książek lub filmów m.in. Janosika i Sherlocka Holmesa. Inne modele prezentują charakterystyczne kostiumy z różnych epok oraz związane z różnymi zadaniami i wydarzen...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.