Dzięki tym książeczkom najmłodsi poznają różne dyscypliny sportu. Jak co tydzień w sobotni poranek Amelka i jej przyjaciele spotykają się, aby pograć w rugby. Gdy tylko przybywają do klubu, trener Romek rozdaje im stroje i tworzy dwie drużyny: żółtą i niebieską. Dzieci chcą jak najszybciej rozpocząć trening! Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie Pytania Małych Mistrzów oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia – teraz i On może grać w rugby z F...
Żyła sobie raz dziewczynka, której ojciec, wdowiec, ponownie się ożenił, a jego wybranką została zła kobieta mająca dwie córki. Gdy mężczyzna zmarł, macocha zaczęła traktować pasierbicę jak służącą. Dziewczynkę nazywano „Kopciuszkiem“.
Przeczytaj pięknie ilustrowaną opowieść o Małej królewnie, a potem odpowiedz na pytania Kopciuszka. Na końcu książeczki znajdziesz również miejsce na wklejenie swojej fotografii – teraz i Ty możesz zamienić się w Kopciuszka!
Dzięki tym książeczkom najmłodsi poznają różne dyscypliny sportu. Jak co tydzień w sobotnie popołudnie Marysia, Janka i ich przyjaciel Marcin spotykają się w klubie jeździeckim. Wita ich instruktorka Ewa - prowadzi na łąkę po kucyki. Zanim zacznie się lekcja dzieci muszą wyczyścić swoje kucyki. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie Pytania Małych Mistrzów oraz miejsce na wklejenie swojego zdjęcia – teraz i On może jeździć konno z Marcinem!...
Żyła sobie raz Śnieżka – śliczna mała królewna. Jej mama zmarła, a nową żoną króla, ojca dziewczynki, została kobieta piękna, ale okrutna i zazdrosna. Do tego wszystkiego była czarownicą!
Przeczytaj pięknie ilustrowaną opowieść o Małej królewnie, a potem odpowiedz na pytania Śnieżki. Na końcu książeczki znajdziesz również miejsce na wklejenie swojej fotografii – teraz i Ty możesz zamienić się w królewnę Śnieżkę!
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.