Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch. Bardzo głodna gąsienica to wspaniały prezent dla młod...
Maleńkie nasionko, porwane przez wiatr, przebywa bardzo długą drogę przez morza, pustynie i góry. Po wielu przygodach i trudach w końcu znajduje bezpieczną przystań i zaczyna kiełkować. Rośnie i rośnie, stając się najwyższym, najpiękniejszym kwiatem w okolicy. Poetycka opowieść Erica Carle o cyklu życia.
Zaczynamy naukę liczenia! I nie jest to żadna nudna książka edukacyjna, tylko prawdziwa przyjemność! Eric Carle nieustająco dba o to, by naukę łączyć z zabawą, a na podzielonych na pół kartach tej kartonowej książeczki znajdują się wspaniałe ilustracje, dzięki którym każde dziecko błyskawicznie opanuje liczenie do 10. Warto sprawdzić samodzielnie!
Każde dziecko jest ciekawe świata i chętnie poznaje nowe kształty. Warto przy tej okazji sięgnąć po książki edukacyjne z serii Moja pierwsza książka o...
Jaki kształt ma dżdżownica? A jaki słońce? Dzięki podzielonym na pół stronom każdy młody odkrywca szybko nauczy się rozpoznawać różnorodne kształty!
Szara myszka szuka przyjaciół; szuka ich wśród napotkanych zwierząt, a prowadzi ją zielona dróżka, na końcu której czeka – no właśnie, co? Towarzysząc małej bohaterce, poznamy całą menażerię: zwierzęta z ich usposobieniem, wyglądem i odgłosami, jakie wydają. Ale przede wszystkim przybliżymy dziecku fenomen przyjaźni. Dajmy się uwieść urokowi ilustracji Erica Carle, jego wrażliwości i zaskakującemu poczuciu humoru.
Kto już zna "Bardzo głodną gąsienicę", ten wie, czego się może spodziewać po książkach tego autora - świetnej zabawy! Tym razem Eric Carle zaprasza dzieci do wspólnej gimnastyki. Dołączcie do tupiących, kopiących, skaczących i wyginających się zwierzaków. Sprawdźcie, jak wiele rzeczy potraficie zrobić! Eric Carle, amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Światową sławę przyniósł mu tytuł "Bardzo głodna gąsienica", który powstał w 1969 roku i został przetłumaczony ...
Nadchodzą urodziny Tomka. Ale tym razem czeka na niego nie prezent, tylko list.
W liście jest ukryta informacja, gdzie znajduje się jego prezent.
Spróbuj wraz z Tomkiem wyjaśnić sekret...
W książce dzieci i rodzice będą mogli wspólnie zgadywać, rozpoznawać kształty a nawet czytać.
Eric Carle jak zwykle ma dla czytelnika masę niespodzianek!
Klasyka literatury dziecięcej! Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch.Bardzo głodna gąsienica ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.