Eric Carle Książki

Eric Carle był amerykańskim pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci pochodzenia niemieckiego. Jest twórcą ponad siedemdziesięciu książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i sprzedane w ponad stu pięćdziesięciu dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie. Najpopularniejszym dziełem Carlego pozostaje wydana w 1969 roku „Bardzo głodna gąsienica”.

Życiorys Erica Carle

Eric Carle urodził się 25 czerwca 1929 rok w Syracuse w stanie Nowy Jork. Jego rodzice byli niemieckimi emigrantami. Ojciec, Erich Carle, był lakiernikiem w fabryce pralek, a matka, Johanna, pracowała w rodzinnej firmie. Stęskniona za rodzinnym krajem mama zdecydowała o przeprowadzce całej rodziny do Stuttgartu, czemu zdecydowanie sprzeciwiał się ojciec, w końcu jednak uległ. Niestety Erich został powołany do armii niemieckiej i wysłany na front II wojny światowej, gdzie stał się radzieckim jeńcem wojennym. Został zwolniony w 1947 roku. W tym czasie młody Eric Carle dorastał w III Rzeszy. Uniknął poboru do wojska w 1944 roku ze względu na swój młody wiek, a także amerykańskie obywatelstwo.

Po II wojnie światowej Eric Carle rozpoczął studia typograficzne i graficzne na Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Stuttgarcie. Po ich ukończeniu zdecydował się przenieść do Nowego Jorku, gdzie dostał pracę jako grafik w dziale reklamy „The New York Times”. Po pół roku został powołany do armii Stanów Zjednoczonych w związku z trwającą wówczas wojną koreańską. Eric Carle został wysłany do Niemiec Zachodnich, gdzie odbywał służbę wojskową jako urzędnik pocztowy. Po jej zakończeniu wrócił do pracy w „The New York Times”.

Twórczość

Początkowo Eric Carle nie interesował się ani pisaniem książek dla dzieci, ani ilustracjami. Został jednak poproszony przez Billego Martina Jr. o zilustrowanie książki autorstwa jego dzieci „Miś patrzy!”. W 1968 roku Carle napisał i zilustrował pierwszą własną książkę, „1, 2, 3 to the Zoo”. W kolejnym roku stworzył swoje najpopularniejsze dzieło, „Bardzo głodną gąsienicę”, która została przetłumaczona na ponad sześćdziesiąt pięć języków i sprzedała się na całym świecie w ponad czterdziestu sześciu milionach egzemplarzy. Potem Carle stworzył jeszcze ponad siedemdziesiąt innych pozycji dla najmłodszych czytelników.

Książki Erica Carlego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele książek dla dzieci autorstwa Erica Carlego wydanych w Polsce nakładem Wydawnictwa Tatarak. Są to między innymi: „Małe nasionko”, „Od stóp do głów”, „Urodzinowy sekret”, „Pajączek”, „Konik morski” lub „Czy chcesz być moim przyjacielem”. Te i inne pozycje dla najmłodszych czytelników czekają na Was jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Bardzo głodna gąsienica, Książka | Eric Carle

  Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch. Bardzo głodna gąsienica to wspaniały prezent dla młod...

  Promocja
  okładka Małe nasionko, Książka | Eric Carle

  Maleńkie nasionko, porwane przez wiatr, przebywa bardzo długą drogę przez morza, pustynie i góry. Po wielu przygodach i trudach w końcu znajduje bezpieczną przystań i zaczyna kiełkować. Rośnie i rośnie, stając się najwyższym, najpiękniejszym kwiatem w okolicy. Poetycka opowieść Erica Carle o cyklu życia.

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o liczbach, Książka | Eric Carle

  Zaczynamy naukę liczenia! I nie jest to żadna nudna książka edukacyjna, tylko prawdziwa przyjemność! Eric Carle nieustająco dba o to, by naukę łączyć z zabawą, a na podzielonych na pół kartach tej kartonowej książeczki znajdują się wspaniałe ilustracje, dzięki którym każde dziecko błyskawicznie opanuje liczenie do 10. Warto sprawdzić samodzielnie!

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o kształtach, Książka | Eric Carle

  Każde dziecko jest ciekawe świata i chętnie poznaje nowe kształty. Warto przy tej okazji sięgnąć po książki edukacyjne z serii Moja pierwsza książka o...

  Jaki kształt ma dżdżownica? A jaki słońce? Dzięki podzielonym na pół stronom każdy młody odkrywca szybko nauczy się rozpoznawać różnorodne kształty!

  Promocja
  okładka Czy chcesz być moim przyjacielem, Książka | Eric Carle

  Szara myszka szuka przyjaciół; szuka ich wśród napotkanych zwierząt, a prowadzi ją zielona dróżka, na końcu której czeka – no właśnie, co? Towarzysząc małej bohaterce, poznamy całą menażerię: zwierzęta z ich usposobieniem, wyglądem i odgłosami, jakie wydają. Ale przede wszystkim przybliżymy dziecku fenomen przyjaźni. Dajmy się uwieść urokowi ilustracji Erica Carle, jego wrażliwości i zaskakującemu poczuciu humoru.

  Promocja
  okładka Od stóp do głów, Książka | Eric Carle

  Kto już zna "Bardzo głodną gąsienicę", ten wie, czego się może spodziewać po książkach tego autora - świetnej zabawy! Tym razem Eric Carle zaprasza dzieci do wspólnej gimnastyki. Dołączcie do tupiących, kopiących, skaczących i wyginających się zwierzaków. Sprawdźcie, jak wiele rzeczy potraficie zrobić! Eric Carle, amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Światową sławę przyniósł mu tytuł "Bardzo głodna gąsienica", który powstał w 1969 roku i został przetłumaczony ...

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o domach zwierząt, Książka | Eric Carle

  Gdzie mieszkają pszczoły? A myszy? Pora rozwiać wątpliwości! Maluchy, do dzieła!
  Przedział wiekowy: 0-2 lata

  Promocja
  okładka Urodzinowy sekret, Książka | Eric Carle

  Nadchodzą urodziny Tomka. Ale tym razem czeka na niego nie prezent, tylko list.

  W liście jest ukryta informacja, gdzie znajduje się jego prezent.

  Spróbuj wraz z Tomkiem wyjaśnić sekret...
  W książce dzieci i rodzice będą mogli wspólnie zgadywać, rozpoznawać kształty a nawet czytać.
  Eric Carle jak zwykle ma dla czytelnika masę niespodzianek!

  Promocja
  okładka Miś patrzy, Książka | Bill JR. Martin, Eric Carle

  Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill'a Martin'a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z barwnymi zwierzakami, przy okazji aktywnie ucząc się kolorów.

  Promocja
  okładka Very Hungry Caterpillar Little Learning Library, Książka | Eric Carle

  A little library slipcase with board books featuring Eric Carle's much loved collage artworks and introducing first concepts: Numbers, Words, Colours and Animal Noises.

  Promocja
  okładka Bardzo głodna gąsienica XL, Książka | Eric Carle

  Klasyka literatury dziecięcej! Chyba wszystkie dzieci świata znają i kochają Bardzo głodną gąsienicę Erica Carle'a. Ta niepozorna gąsienica zabiera maluchy w podróż kulinarną. To nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych dzieci, ale także pierwsza książka edukacyjna, dzięki której maluch pozna dni tygodnia, nauczy się liczyć owoce i zdobędzie wiedzę o cyklu rozwojowym motyla. Dowie się też, że po lodach zagryzionych ogórkiem kiszonym może boleć brzuch.Bardzo głodna gąsienica ...

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o kolorach, Książka | Eric Carle

  Kolorowa przygoda dla najmłodszych w inteligentny i zabawny sposób oswaja dzieci z pojęciem kolorów. Przedział wiekowy: 2-5 lat

  Promocja
  okładka Bardzo głodna gąsienica, Książka | Eric Carle

  Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

  Promocja
  okładka Pajączek, Książka | Eric Carle

  Książka autora kultowej “Bardzo głodej gąsienicy”. Podpatrując zwyczaje pewnego bardzo zajętego Pajączka maluchy mają okazję dowiedzieć się też czegoś więcej o otaczającym je świecie. Doskonała do wspólnego czytania i naśladowania..??.

  Promocja
  okładka Konik morski, Książka | Eric Carle

  Czy wiecie, że niektóre ryby opiekują się swoimi dziećmi? Karmią je i chronią tak samo jak Wasi rodzice karmią i chronią Was. Ta książka opowiada właśnie o rybich rodzicach. A dokładniej - o tatusiach. Niech żyją tatusiowie!

  Promocja
  okładka Od stóp do głów, Książka | Eric Carle

  Tym razem Eric Carle zaprasza dzieci do wspólnej gimnastyki. Dołączcie do tupiących, kopiących, skaczących i wyginających się zwierzaków. Sprawdźcie, jak wiele rzeczy potraficie zrobić!

  Promocja
  okładka Kameleon, Książka | Eric Carle

  Czy wiecie, co potrafi kameleon? Oczywiście, potrafi zmieniać swój kolor w zależności od otoczenia, w którym się znajduje. A czy potrafi zmieniać coś jeszcze? Odpowiedzi szukajcie w tej książeczce.

  Przedział wiekowy: 0-2 lata

  Promocja
  okładka Bardzo głodna gąsienica, Książka | Eric Carle

  Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o domach zwierząt, Książka | Eric Carle

  Kolejna część bestsellerowej serii Erica Carle dla najmłodszych czytelników.
  Gdzie mieszkają pszczoły? A myszy? Pora rozwiać wątpliwości! Maluchy, do dzieła!

  Promocja
  okładka Moja pierwsza książka o kształtach, Książka | Eric Carle

  Kolejna część bestsellerowej serii Erica Carle dla najmłodszych czytelników.

  Po zapoznaniu się z kolorami, liczbami i słowami pora na pierwsze kształty. W prosty, przystępny sposób dzieci poznają pierwsze kształty.

  Promocja
  okładka Tato zdobądź dla mnie księżyc, Książka | Eric Carle

  Monika prosi Tatę o Księżyc. Przecież Tata wszystko potrafi! I rzeczywiście, Tata stara się sprostać zadaniu...

  Poetycka opowieść o miłości ojcowskiej, którą napisał i zilustrował niezrównany Eric Carle.

  Promocja
  okładka Miś patrzy!, Książka | Eric Carle, Bill Martin

  Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill'a Martin'a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z barwnymi zwierzakami, przy okazji aktywnie ucząc się kolorów.

  Promocja
  okładka Bardzo głodna gąsienica, Książka | Eric Carle

  Żarłoczna, zielona gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce, ale nie gardzi również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Nawet największy niejadek, towarzysząc jej w podróży poprzez przysmaki, dni tygodnia i liczby, skusi się na małe co nieco.

  Promocja
  okładka Miś słucha!, Książka | Eric Carle, Bill Martin

  Misie są wspaniałe. Nasz Miś Brunatny patrzył na świat, a Miś Polarny słucha. Świat jest pełen dźwięków, niektóre słyszymy zawsze, inne? No cóż, niektóre są tak oczywiste, że przestajemy je słyszeć. Kolejna wspaniała książka Erica Carle, już niebawem!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.