Trzecia część zbioru zadań z matematyki, podobnie jak pierwsza i druga, przeznaczona jest dla uczniów klas VII i VIII. Obejmuje trzy typy zadań zamkniętych.Książka zawiera zadania testowe, do których podane są cztery odpowiedzi, w tym tylko jedna prawidłowa. Są także zadania typu prawda-fałsz, w których podane są dwa rozwiązania do oceny ich prawidłowości oraz zadania, w których należy odpowiedzieć tak lub nie, uzasadniając wybór. W pozostałych typach zadań trzeba zaznaczyć w...
Kolejny zbiór zadań przeznaczony dla uczniów, którzy zgodnie z wprowadzoną reformą edukacji będą kontynuować naukę w klasie VII, a następnie VIII szkoły podstawowej. Zawiera treści z geometrii, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa zgodne z podstawą programową.Publikacja dzięki dokładnym rozwiązaniom może służyć pomocą zarówno uczniom i nauczycielom niezależnie od wybranego podręcznika. W zbiorze znajduje się 140 zadań z licznymi podpunktami oraz seria zadań do samodzielne...
Repetytorium Maturzysty matematyka Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - zawiera całość materiału niezbędnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Całość jest zgodna z najnowszą podstawą programową i zawiera zagadnienia zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Każdy poziom zawarto w osobnej części książki, aby ułatwić korzystanie z niej. Wszystkie zadania w repetytorium zostały opatrzone szczegółowymi inf...
Zbiór zadań przeznaczony jest dla uczniów, którzy po reformie edukacji kontynuują naukę w klasie VII, a później w klasie VIII szkoły podstawowej. Zawiera on obowią¬zujące typy zadań, zgodnie z nową podstawą programową. Może stanowić materiał pomocniczy dla uczniów i nauczycieli, niezależnie od wybranego podręcznika. Każdy rozdział zawiera użyteczne informacje, zestaw zadań z pełnymi rozwiązaniami oraz treści zadań z odpowiedziami do samodzielnego rozwiązania.
Vademecum Matura - matematyka Wydawnictwa GREG zawiera całość materiału niezbędnego do przygotowania się do matury w jej aktualnie obowiązującej formule. Jest zgodne z najnowszą podstawą programową i zawiera zagadnienia zarówno z poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego. Każdy poziom zawarto w osobnej części książki, aby ułatwić korzystanie z niej. Wszystkie zadania w repetytorium zostały opatrzone szczegółowymi informacjami, jak je rozwiązać, wraz z tłumaczeniem rozwiązani...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.