Wirtualne Targi

Ewa Woydyłło Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Nasz bieg z przeszkodami O wrażliwości i inności, Książka | Ewa Woydyłło

    Nowy poradnik autorki bestsellerowej Drogi do siebie Ceniona psycholożka Ewa Woydyłło wyjaśnia, jak zrozumieć i otworzyć się na różnorodność i rozbudzić w sobie większą wrażliwość, zarówno wobec innych, jaki i przede wszystkim wobec siebie. Czym są i jak funkcjonują uprzedzenia? Odmienność, której nie pojmujemy, może działać na dwa sposoby: zaciekawiać, a przez to pociągać i zbliżać; przerażać, więc oddalać i prowokować do wykluczenia lub nawet do zniszczenia. Wielu postrzega...

    Promocja
    okładka Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie, Książka | Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

    Czuję, więc jestem. Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal? Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia? Instrukcja obsługi emocji − tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych sposób – o...

    Promocja
    okładka Ukoić siebie Czyli jak oswoić lęk i traumę, Książka | Harland Martyna, Ewa Woydyłło

    Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojenia Nosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się z natłokiem myśli. Nie zawsze źródłem traumy jest wielka katastrofa. Często prowadzą do niej codzienne niepowodzenia, o których dawno już nie pamiętamy, ale ciało i psychika wciąż je przechowują. Jak więc rozpoznać traumę? Kiedy się zaczyna? C...

Ewa Woydyłło Książki

Można powiedzieć, że Ewa Woydyłło-Osiatyńska to wybitna postać polskiej psychologii i terapii uzależnień – a to wciąż brzmi jak niewystarczający opis. Woydyłło urodziła się 2 września 1939 roku w Pińsku – przeszła przez szereg trudnych życiowych doświadczeń, które ukształtowały jej wyjątkową wrażliwość na potrzeby innych. Po tragicznej śmierci ojca, który padł ofiarą zbrodni katyńskiej, oraz przymusowym wywiezieniu z matką do Kazachstanu, wreszcie wróciła do Polski, gdzie mogła rozpocząć ścieżkę edukacyjno-zawodową. Jak niebawem się okazało – nader imponującą i ambitną.

Ewa Woydyłło – książki i historia 

Ewa Woydyłło ma w sobie głęboką ciekawość świata, a przy tym otwartość na różne dziedziny wiedzy. Po ukończeniu studiów z historii sztuki, a później podyplomowych z dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, oraz uzyskaniu wykształcenia psychologicznego w Antioch University w Los Angeles, pisarka zdobyła doktorat z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1987 roku jest związana z Ośrodkiem Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na którego kształt miała znaczący wpływ, popularyzując leczenie oparte na modelu Minnesota – czyli bazujące na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Jej działalność nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej. Ewa Woydyłło prowadziła również wykłady i zajęcia na wielu polskich uniwersytetach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami studentów. Jest także zaangażowana w działalność społeczną, m.in. w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Ewa Woydyłło i audiobooki, które inspirują

Ewa Woydyłło jest autorką wielu książek, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem czytelników. Jej publikacje, takie jak Bo jesteś człowiekiem, Żyć lepiej czy Rak duszy, są źródłem wiedzy na temat życia z depresją, uzależnieniem czy traumą, a do tego cennym przewodnikiem dla osób szukających wsparcia w trudnych momentach życia. Woydyłło pisze w sposób przystępny, łącząc fachową wiedzę z empatią i zrozumieniem dla problemów swoich czytelników. 

Jeśli szukasz książek Ewy Woydyłło, e-booki i audiobooki znajdziesz w księgarni Woblink – dzięki tym formatom twórczość Ewy Woydyłło może towarzyszyć Ci w podróży, w domu czy podczas codziennych obowiązków, a audiobooki nawet wtedy, gdy nie masz siły czytać.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.