Frances Gies Ebooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
  Promocja
  okładka Życie w średniowiecznym zamku. , Ebook | Frances Gies, Joseph Gies

  Zwiedzałeś kiedyś zamek? Widziałeś ich wiele, ale wciąż nic o nich nie wiesz. Dwoje cenionych historyków przedstawia barwny świat życia średniowiecznej warowni. Od władcy i jego pani, przez rycerza, halabardnika zasypiającego przy bramie, aż po pomocnika kuchennego i jego psa. Czy mieszkańcy zamków się nudzili? Co jedli? Czy obowiązywał tam wyjątkowy kodeks zachowań seksualnych? Dlaczego moda na dwie sypialnie ratowała życie, i to nie tylko małżeńskie? Do cz...

  Promocja
  okładka Przeżyj miłość w średniowieczu, Ebook | Frances Gies, Joseph Gies

  Wciągająca, pełna wiedzy i ciekawostek kronika średniowiecznego małżeństwa pióra bestsellerowych autorów i znawców epoki. Frances i Joseph Giesowie opowiadają barwną historię jednej z najważniejszych instytucji społecznych w historii ludzkości – małżeństwa i rodziny. Opisują, jak rzymskie i barbarzyńskie obrzędy połączyły się pod wpływem chrześcijaństwa, tworząc nowe koncepcje, zwyczaje, prawa i praktyki. Ślady wielu z nich znajdziemy we współczesności. Czy przyszłą żonę możn...

  Promocja
  okładka Życie średniowiecznego rycerza. , Ebook | Frances Gies

  Lśniące zbroje, turnieje, szlachetne ideały – czy tak wyglądało życie średniowiecznego rycerza?Niedoścignione wzory czy okrutnicy zabijający dla pieniędzy? Kim naprawdę byli średniowieczni rycerze?Niezwykle elitarna formacja, której jedynym zadaniem i obowiązkiem była walka. To oni, na polach bitew, decydowali o biegu średniowiecznej historii. Mimo że w czasie wojny nie mieli dla przeciwników litości, dla nas są symbolami cnoty i rycerskiego honoru. Ich wspaniałe czyny opiewa...

  Promocja
  okładka Życie w średniowiecznej wsi. , Ebook | Frances Gies, Joseph Gies

  Fascynuje Cię średniowiecze?Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność? Wszystkie te sekrety odkrywają przed nami znakomici badacze tej epoki Joseph i Frances Gies.Spotykamy mieszkańców wsi przy pracy i w czasie wiejskich uroczystości. Zasiadamy z nimi przy stole i w kościelnej ławie. Poznajemy...

  Promocja
  okładka Życie w średniowiecznym mieście. , Ebook | Frances Gies, Joseph Gies

  Zanurz się w świat średniowiecznego miasta i poznaj jego życie od podszewki. Razem z dwojgiem cenionych historyków zwiedzisz teatr, kościół i szkołę, zrobisz zakupy na rynku i pójdziesz do lekarza. Zawitasz w domu mieszczanina i poznasz jego żonę. Zostaniesz zaproszony na ślub i pogrzeb.Co ludzie robili w budynku pod szyldem z jednorożcem? Jak lekarze traktowali swoich pacjentów? Czym zajmowali się średniowieczni studenci? Jak działały sądy?Czemu małżonkowie trzymali bieliznę...

Frances Gies Ebooki

Frances Gies była amerykańską pisarką, autorką (lub współautorką, tworząc wraz z mężem Josephem Giesem) licznych książek dotyczących życia w średniowieczu. Jako specjalistka od tego okresu samodzielnie stworzyła między innymi takie dzieła jak “Kobiety w średniowieczu” czy “Rycerz historii”. Wraz z mężem napisali bestsellerowe “Życie w średniowiecznym mieście”, “Małżeństwo i rodzina w średniowieczu” czy “Życie w średniowiecznej wiosce”. W Polsce książki Frances i Josepha Gies publikowane są nakładem Wydawnictwa Znak.

Frances Gies - życie

Frances Gies (z domu Carney) urodziła się w Ann Arbor w stanie Michigan 10 czerwca 1915 roku jako córka Frances Gibson Carney oraz profesora Roberta Johna Carney’a. Przyszła pisarka ukończyła studia w zakresie języka angielskiego i została nauczycielką w liceum. W 1940 roku Frances Gies przeprowadziła się do Nowego Jorku i poślubiła Josepha Giesa, pisarza, który także pochodził z Ann Arbor. Wspólnie doczekali się trójki dzieci. Frances pracowała w dziale opowiadań wytwórni 20th Century Fox, a Joseph był redaktorem niedzielnego wydania “New York Herald Tribune”. Okres II wojny światowej Joseph Gies spędził w armii amerykańskiej, walcząc we Francji i Niemczech. Po wojnie para rozpoczęła swoją karierę jako pisarze i historycy. Wspólnie stworzyli kilkanaście książek, które opowiadają o codziennym życiu ludzi w średniowieczu rozgrywającym się w różnych warunkach - w mieście, na wsi czy na zamku. Zwracali oni także baczną uwagę na sytuację ówczesnych kobiet. Francest Gies stworzyła także kilka niezależnych i samodzielnych prac. Joseph Gies zmarł w 2006 roku, zaś Frances w roku 2014.

Frances i Joseph Gies - “Życie w średniowieczu”

Najpopularniejszymi dziełami autorstwa Frances i Josepha Gias pozostają ich książki z serii “Życie w średniowieczu”. Na ten cykl składają się tytuły: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Tworzą one szczegółową i opartą na rzetelnej wiedzy historycznej opowieść o codziennych zmaganiach ludzi żyjących w tym okresie w różnych warunkach i okolicznościach. Pełne ciekawostek historycznych i napisane jasnym, angażującym językiem książki szybko znalazły duże grono miłośników. Dołączcie do nich - na Woblinku czekają na Was poszczególne tomy tej znanej serii autorstwa Josepha i Frances Gies.

“Przeżyj miłość w średniowieczu”

Obok książek opisujących codzienne życie Joseph i Frances Gies podejmowali także inne tematy związane z okresem średniowiecza, w tym kwestie uczuć i związków. Wydane przez Wydawnictwo Znak Horyzont “Przeżyj miłość w średniowieczu” to wciągający bestseller opowiadający o historii małżeństwa i rodziny. Jak rzymskie i barbarzyńskie obrzędy połączyły się w tym zakresie pod wpływem chrześcijaństwa? Jak powstały prawa, tradycje i praktyki, których liczne ślady znajdujemy także we współczesności? “Przeżyj miłość w średniowieczu” przynosi odpowiedź na różne palące pytania. Czy przyszłą żonę można po prostu porwać? Od kiedy monogamia jest normą? Czy noc poślubna była romantyczna? Jak wyglądała ceremonia ślubna? Te i inne informacje znajdziecie w dziele Frances i Josepha Gies, którzy śledzą przemiany dotyczące małżeństwa i rodziny od średniowiecza do późnej nowoczesności. “Przeżyj miłość w średniowieczu” i inne książki Frances Gies czekają na Was na Woblinku jako książki papierowe lub ebooki.

Czym są ebooki?

Ebooki to książki, których treść została zapisana w formie elektronicznej. Są nazywane również e-książkami, publikacjami elektronicznymi czy książkami elektronicznymi. Ebooki można odczytywać na komputerach i laptopach, ale są one przeznaczone głównie do czytania na urządzeniach przenośnych takich jak smartfony, tablety i przede wszystkim czytniki książek elektronicznych. Ebooki posiadające swoje pierwowzory w formie papierowej są jej odwzorowaniem. Posiadają wszystkie elementy obecne w „tradycyjnej” wersji, takie jak okładkę, ilustracje, spis treści, przypisy itp.

Niepodważalną zaletą ebooków jest to, że w odróżnieniu od drukowanej książki można w nich zmieniać rodzaj oraz wielkość czcionki, formatować tekst, a w zależności od posiadanego czytnika istnieje też możliwość wyszukiwania pojedynczych słów w tekście, dodawania zakładek i robienia notatek.

Formaty ebooków

Ebooki są dostępne w wielu formatach. Najpopularniejsze z nich, będące standardem dla publikacji elektronicznych, to EPUB, MOBI i PDF.

Epub

To nowoczesny format będący standardem publikacji ebooków. Format EPUB umożliwia zmienianie wielkości fontu, co pomaga dopasować jego rozmiar do ekranu. Ebooki w tym formacie najlepiej odczytywać na urządzeniach posiadających ekran eINK (elektroniczny papier), chociaż można je odczytać także na smartfonie czy tablecie. Format EPUB jest możliwy do odczytania na komputerze, jednak do tego celu konieczne jest zainstalowanie właściwego oprogramowania.

Mobi

Jest formatem ebooków wykorzystywanym przez czytniki firmy Amazon – Kindle (oraz na innych urządzeniach i programach dostępnych na rynku). Publikacje MOBI są zapisane w formacie Mobipocket, można więc pobrać je na dowolny sprzęt elektroniczny posiadający oprogramowanie umożliwiające odczytanie plików MOBI. Format ten jest oparty na języku HTML, dlatego jego wyświetlanie jest możliwe na urządzeniach mobilnych.

PDF

To format zapewniający taki sam wygląd strony jak w wersji papierowej – w tym formacie podział na strony jest sztywny. PDF służy do długoterminowego archiwizowania elektronicznych danych i może być odczytywany na większości komputerów, laptopów, smartfonów, czytników czy tabletów.