Bony podarunkowe na Święta

Gen-Ichiro Yagyu Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Strupek, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Czy miałeś kiedyś strupek na kolanie? Pewnie, że tak! Czym są zatem strupki? Z czego są zrobione? Dlaczego dorośli nie pozwalają ich zdrapywać?
    Japoński autor Genichiro Yagyu z dużym poczuciem humoru zaprasza czytelnika do wnikliwej obserwacji strupków. Z pozoru zwyczajne strupki są przecież fascynujące!

    Promocja
    okładka Piersi, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Dlaczego kobiety mają duże piersi?
    Po to, by mogły karmić mlekiem swoje dzieci!
    Nasza nauczycielka nie ma dzieci, a ma biust.
    Mężczyźni też mają piersi! Ale nie ma w nich mleka!
    „Piersi” to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzona przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.

    Promocja
    okładka Dziurki w nosie, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Ludzie, tak jak większość zwierząt, mają dwie dziurki w nosie, które służą do oddychania i rozpoznawania zapachów. Ale czy to już wszystko, co można o nich powiedzieć? Czwarty tytuł edukacyjnej serii „Moje ciało”, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tych tajemniczych otworów. Autor, Gen-ichiro Yagyu, zaleca czytanie tej książki z szeroko otwartymi dziurkami w nosie! Recenzja / Magazyn Literacki Książki / Biblioteka Analiz: Pierwsza chy...

    Promocja
    okładka Zęby, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Po co myć zęby? Czy lepiej je szorować czy szczotkować? Czy dzieci i dorośli maja takie same zęby? Czy to prawda, że w czasie wymiany uzębienia mlecznego na stałe wszystkie dzieci wyglądają jak króliki albo hipopotamy? Piąty tytuł edukacyjnej serii Moje Ciało, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tajemniczych elementów naszego ciała.

    Promocja
    okładka Włosy, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Po co nam włosy na głowie? Czy to kłopot, gdy się ich nie ma? Do czego się przydają brwi i rzęsy? Co się stanie, gdy spływający z czoła pot zatrzyma się na połączonych ze sobą brwiach? Co to jest meszek? Czy rzeczywiście rośnie na całym ciele? Kiedy włosy zaczynają rosnąć w miejscach intymnych? Czy włosy pod pachami trzeba golić? Czy zarost na twarzy przydaje się do czegoś? Kto zapuszcza włosy w nosie? Siódmy tom edukacyjnej serii Moje Ciało, jak zwykle po brzegi wypełniony h...

    Promocja
    okładka Stopy, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Po co nam stopy? Co potrafimy nimi robić? Czym różnią się dłonie od stóp? Do czego potrzebne są linie papilarne? I dlaczego stopa goryla jest tak bardzo podobna do jego dłoni?
    W szóstej części edukacyjnej serii o ciele dowiemy się wiele o stopach. Będzie też miejsce do uwiecznienia własnych stóp na kartach książki.

    Promocja
    okładka Zęby, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Po co myć zęby? Czy lepiej je szorować czy szczotkować? Czy dzieci i dorośli maja takie same zęby? Czy to prawda, że w czasie wymiany uzębienia mlecznego na stałe wszystkie dzieci wyglądają jak króliki albo hipopotamy?
    Piąty tytuł edukacyjnej serii Moje Ciało, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tajemniczych elementów naszego ciała.

    Promocja
    okładka Dziurki w nosie, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Ludzie, tak jak większość zwierząt, mają dwie dziurki w nosie, które służą do oddychania i rozpoznawania zapachów. Ale czy to już wszystko, co można o nich powiedzieć? Czwarty tytuł edukacyjnej serii Moje ciało, jak zwykle wypełniony po brzegi humorem i zabawą, przybliża wiedzę na temat tych tajemniczych otworów.

    Promocja
    okładka Pępek, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Pasjonująca historia pępka. Po co nam pępek? Dlaczego jest taki, jaki jest? Oto odwieczne dziecięce pytania. Trzeci tom serii o ludzkim ciele wyjaśnia nie tylko te wątpliwości – przybliża również ważne szczegóły narodzin każdego człowieka.

    Promocja
    okładka Piersi, Książka | Gen-Ichiro Yagyu

    Dlaczego kobiety mają duże piersi?
    Po to, by mogły karmić mlekiem swoje dzieci!
    Nasza nauczycielka nie ma dzieci, a ma biust.
    Mężczyźni też mają piersi! Ale nie ma w nich mleka!

    „Piersi” to drugi tom serii książek o ludzkim ciele stworzona przez japońskiego autora Gen-ichiro Yagyu. Książka w zabawny i zrozumiały dla najmłodszych dzieci sposób wyjaśnia, jak działają piersi.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.