Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój.
W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka w szkole, Martynka w parku, Martynka i kłopoty z bratem, Martynka w zoo, Martynka i Święto Kwiatów, Martynka i pies Bohater, Martynka w samolocie oraz Martynka na statku.
Opowiadania do nauki czytania: proste krótkie teksty, niewielka liczba zmiękczeń, duża czcionka. Dodatkowe zadania pomagają w kształceniu czytania ze zrozumieniem. Doskonała pierwsza lektura z ulubioną bohaterką - Martynką!
W książce 5 opowiadań:
- Nowa koleżanka
- Wakacje u babci
- Wyprawa pontonem
- Mała baletnica
- Zaginiony piesek
Klasyka światowej literatury dla dzieci - Martynka od pokoleń wzrusza, bawi i uczy. Pełne uroku realistyczne ilustracje, mądre przesłanie oraz teksty, do których czytelnicy chcą wracać i wracać. Przyjazny świat Martynki to przestrzeń pozytywnych emocji i wzajemnej pomocy. Boheterowie wspólnie radzą sobie z problemami, zawsze zmierzając do szczęśliwego zakończenia. Radość, współpraca, odkrywanie świata, szacunek dla innych - to wartości, których uczą opowiadania o sympatycznej...
Zabawne przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój.
W zbiorze opowiadania o zwierzętach: Martynka poznaje ptaki, Martynka i kucyk, Martynka chroni przyrodę, Martynka i króliczek, Martynka u cioci Lusi, Martynka i pies bohater.
Seria książeczek "Zaczynam czytać z Martynką" to doskonała pierwsza lektura dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Krótki, o prostej budowie fonetycznej, pozbawiony dwuznaków oraz z niewielką liczbą zmiękczeń tekst, a także duże litery ułatwiające czytanie i pojedyncze, nieskomplikowane zdania sprawiają, że dzieci szybko i chętnie uczą się czytać.
Dzięki książeczkom z Martynką nauka czytania będzie łatwa i przyjemna.
Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki w wielu krajach. Pełne uroku, przyciągające uwagę, realistyczne ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. Książki "bez agresji", nastawione na budowanie w dziecku poczucie własnej wartości i naukę pozytywnego rozwiązywania dziecięcych problemów. Zachęcają do poznawania otaczającego dziecko świata i podpowiadają, jak zawierać przyjaźnie. W tym zbiorze 8 opowiad...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.